منو
 کاربر Online
719 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  دوشنبه 19 تیر 1396 [09:57 ]
  ماموریت مشترک اروپا و ژاپن برای کشف اسرار عطارد
 

مدارگردهای فضایی اروپایی و ژاپنی که قرار است ماموریت به سیاره عطارد را آغاز کنند، امروز در آژانس فضایی اروپا به نمایش در می آیند. این دو مدارگرد به هم متصل خواهند شد تا سفرشان از زمین به عطارد را همراه با هم آغاز کنند. اما وقتی که به نزدیکی عطارد رسیدند، از هم جدا خواهند شد تا دو ماموریت متفاوت را انجام دهند.
امروز آخرین فرصت رسانه ها برای دیدن این دو مدارگرد از نزدیک است که در مرکز فنی آژانس فضایی اروپا در هلند به نمایش گذاشته می شوند. مدارگرد سیاره ای اروپایی و مدارگرد مگنتوسفری ژاپنی، پس از نمایش امروز مورد آزمایش های نهایی قرار می گیرند تا به محل پرتاب در گویان فرانسه منتقل شوند.
این ماموریت دوگانه در سال ۲۰۱۸ آغاز خواهد شد. یک موشک آریان قرار است این دو مدارگرد و تجهیزات دیگر را به فضا پرتاب کند. با این حال همه باید صبور باشند، به این دلیل که هفت سال طول می کشد تا این دو سفینه به مدار عطارد برسند. دو مدارگرد اروپایی و ژاپنی، قرار است که مطالعات گسترده تر و عمیق تری روی عطارد انجام دهند که نسبت به ماموریت اخیر ناسا اطلاعات بیشتری را درباره این سیاره آشکار خواهد کرد.
کاوشگر فضایی آمریکایی که ماموریتش در سال ۲۰۱۵ به پایان رسید، ۲۷۰ هزار تصویر از سطح عطارد ارسال کرد و معادل ۱۰ ترابایت اندازه گیری علمی روی این سیاره انجام داده است.
این کاوشگر اطلاعات جدیدی درباره ساختار و ترکیب کوچکترین سیاره منظومه شمسی آشکار کرد، و مهم ترین دستاورد آن کشف آب یخ زده درون برخی از حفره های سطح عطارد است. کاوشگر آمریکایی همچنین دریافته است که سطح عطارد به اندازه ای داغ است که سرب را ذوب می کند.

دانشمندان امیدوارند با مدارگردهای پیشرفته اروپایی و ژاپنی که تکنولوژی تصویربرداری با قدرت تفکیک پذیری بالاتری دارند، بتوانند پاسخ سوال هایی را بدهند که کاوشگر آمریکایی نتوانست پاسخ دهد. مهمترین سوالی که دانشمندان امیدوارند در این ماموریت به آن پاسخ دهند، دلیل وجود هسته آهنی بزرگ درون عطارد است.

منبع: https://mihanmag.com/post/TOEf6YsmLw

  امتیاز: 0.00