منو
 کاربر Online
1356 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  یکشنبه 22 اسفند 1395 [18:45 ]
  شب رصدی در دبیرستان هیات امنایی شهید محمد منتظری دوره اول، منطقه 13 تهران
 

شب رصدی دبیرستان دخترانه شهید محمد منتظری در روز دوشنبه به تاریخ 18 اسفند 1395 در مکان این دبیرستان برگزار شد.
در این شب رصدی، 45 دانش آموز به همراه دبیران محترم و کادر اداری دبیرستان و با حضور مدیر محترم دبیرستان، سرکار خانم فاطمه پازوکی شرکت داشتند. مدیر محترم دبیرستان، یکی از اهداف برگزاری این شب رصدی را، آشنایی دانش آموزان با نجوم عملی با توجه به بخش دهم کتاب علوم تجربی پایه نهم که در مورد نجوم می باشد و همچنین شناخت بیشتر عالم لایتناهی عنوان کردند.
در این شب رصدی، دانش آموزان با نقشه خوانی آسمان آشنا شدند و صور فلکی را با توجه به نقشه تشخیص دادند. آنها سپس رصد ماه با تلسکوپ را آغاز کردند و هر دانش آموز، آنچه را که در چشمی تلسکوپ می دید با مداد برروی کاغذ رسم می کرد. در این بخش، نمایشگاهی از کار دانش آموزان در مورد رسم جزییات ماه تشکیل شد و پس از داوری، دانش آموزانی که دقت زیادی در رسم جزئیات ماه بر روی کاغذ را انجام داده بودند، جوایزی را از مدیر دبیرستان دریافت کردند.
مسئولیت بخش علمی و رصدی این شب رصدی را آقای غلامحسین رستگارنسب (همکار تالیف در بخش، `نگاهی به فضا` کتاب علوم تجربی، پایه نهم دبیرستان) بر عهده داشتند.

گزارشگر: شیوا ابریشمباف، دبیر علوم تجربی دبیرستان

  امتیاز: 0.00