منو
 کاربر Online
1234 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  جمعه 19 آذر 1395 [14:35 ]
  آلودگی های زمین سر از مریخ در می آورد
 

دانشمندان از آن نگرانند که با راه یافتن مولکولهای زمینی به مریخ به اشتباه تصور کنند چیزی به نام حیات در این سیاره وجود دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از اسپیس، مأموریت بزرگ دیگری از ناسا در راه است. این مأموریت با نام Mars ۲۰۲۰ چیزی جز یک مریخ نورد دیگر نیست. البته این روبات جدید از حیث فناوریهای به کار گرفته شده در آن تفاوتهای زیادی با مریخ نورد «کنجکاوی» دارد و دانشمندان ناسا امیدوارند از طریق آن به بهترین شیوه ممکن وجود حیات احتمالی در سیاره مرموز را مورد بررسی قرار دهند.
بر اساس برنامه ریزیهای کلانی که از مدتها پیش انجام شده است مریخ نورد Mars ۲۰۲۰ نه تنها به جستجو برای کشف حیات احتمالی در مریخ مشغول می شود بلکه اقدام به نمونه برداری از این سیاره و انتقال آنها به زمین نیز خواهد کرد.
ترس دانشمندان دقیقا از همینجا آغاز می شود. آنها از آن بیم دارند که این روبات شش چرخ درحالی مهمان مریخ می شود که شاید ریزارگانیسمهایی را با خود به این سیاره ببرد. در این صورت کشف حیات احتمالی در مریخ کاملا زیر سؤال خواهد رفت زیرا مشخص نیست که آیا واقعا به این سیاره تعلق دارد یا اینکه مربوط به زمین است.
این مریخ نورد همچون کنجکاوی به فناوری پیشرفته ای مجهز است که به آن امکان آنالیز دقیق مواد شیمیایی مختلف را می دهد. از این طریق مریخ نورد Mars ۲۰۲۰ به راحتی می تواند نمونه برداریهای صورت گرفته از سطوح صخره ای مریخ را در همانجا مورد بررسی دقیق قرار دهد.
اما هنوز نگرانی ها درخصوص راه یافتن ریزارگانیسمها از زمین به مریخ و آلوده شدن این سیاره وجود دارد.

منبع: http://www.mehrnews.com/news3818596//

  امتیاز: 0.00