منو
 کاربر Online
1918 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  دوشنبه 10 آبان 1395 [18:59 ]
  زمین در محاصره ۱۵ هزار جرم فضایی
 

اخترشناسان شمار اجرام فضایی نزدیک زمین را درحدود ۱۵ هزار مورد عنوان کرده و می گویند که امکان افزایش این رقم وجود دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از نیو اطلس، برخورد شهاب سنگی در سال ۲۰۱۳ به زمین و عبور هر از گاهی دنباله دارها از نزدیکی این سیاره اخترشناسان را بر آن داشته که همواره نگاه دقیقی نسبت به این اجرام فضایی داشته باشند.
تیم بین المللی متشکل از اخترشناسان زبده کاری جز بررسی این موضوع ندارند. آنها در تازه ترین ارزیابی های خود به این نتیجه رسیده اند که این اجرام فضایی که فاصله اندکی با زمین دارند چیزی درحدود ۱۵ هزار مورد هستند.
به این دسته از سنگهای فضایی در اصطلاح NEO گفته می شود که همواره ناسا و آژانس فضانوردی اروپا (اسا) در تلاش هستند تا خطری زمین را از بابت این اجرام فضایی تهدید نکند.
نکته مهم اینجاست که شمار سنگهای فضایی کشف شده در نزدیکی زمین به سرعت در حال افزایش است. تنها در سه سال گذشته بالغ بر ۵ هزار نمونه جدید شناسایی شده است و این درحالی است که همین میزان طی چندین دهه کشف شده بودند.
کشف سریع و دقیق سنگهای فضایی اطراف زمین با کمک گرفتن از تلسکوپهای قدرتمندی همچون Pan-STARRS در هاوایی و Catalina Sky Survey در آریزونا صورت گرفته است.
بررسیها حکایت از آن دارد که به طور متوسط هر هفته ۳۰ مورد جرم فضایی نزدیک به زمین شناسایی می شود.منبع: http://www.mehrnews.com/news/3810726

  امتیاز: 0.00