منو
 کاربر Online
920 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه کامپیوتر 3 ستاره ها ارسال ها: 1679   در :  پنج شنبه 25 شهریور 1395 [16:23 ]
  موج‌سواری با پهپاد
 

پهپادها کار را برای تصویربرداری از زاویه‌ها و محیط‌های مختلف، بسیار ساده کرده‌اند. از این وسایل حتی برای ارسال کالا، یا حتی کشتار جمعی درخت‌ها هم استفاده می‌شود. برخی از افراد هم پهپادهای‌شان را مقابل یکدیگر قرار می‌دهند و در مسابقات، سرعت ماشین‌های پرنده‌شان را تست می‌کنند. با این حال، شرکت «فری‌فلای سیستمز» (Freefly Systems) با استفاده از پهپادها، ورزش جدیدی اختراع کرده است: «درون‌سرفینگ» یا موج‌سواری با استفاده از پهپاد، ورزش جدیدی است که در آن موج‌سواران، یک پهپاد را جایگزین کایت کرده‌اند.

dronesurfing-2

حتی با یک شتاب اولیه‌ی خوب، کشیدن شخصی روی یک تخته‌ی موج‌سواری و روی آب، قدرت زیادی لازم دارد؛ طوری که پهپادهای معمولی توانایی کشیدن افراد را ندارند. به همین دلیل هم شرکت Freefly از پهپاد Alta 8 Octocopter استفاده کرده که ساخته‌ی خودش است. این پهپاد می‌تواند دوربین‌های تصویربرداری که وزن سنگینی دارند (تا ۱۲ کیلوگرم) را حمل کند.

DroneSurfing-1

موج‌سواری که در ویدیوی زیر می‌بینیم هم با سرعت خوبی حرکت می‌کند، اما بد نیست به این موضوع هم اشاره کنیم که اگر کمی جثه‌ی بزرگ‌تری داشته باشید، همان چند کیلو اضافه وزن هم ممکن است مانع از حرکت کردن‌تان شود.

با تمام این اوصاف، انتظار نداشته باشید به این زودی‌ها، موج‌سوارهای زیادی را متصل به یک پهپاد ببینید. با این حال اگر به سرتان زده است تا چنین کاری را انجام دهید، می‌توانید یک پهپاد Alta 8 را با قیمت ۱۷۵۰۰ دلار خریداری کنید.

  امتیاز: 0.00