منو
 کاربر Online
1971 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 25 شهریور 1395 [15:42 ]
  تاثیرات دوش آب سرد!
 

تاثیرات دوش آب سرد!

زمانی که به حمام با آب گرم و بخار ناشی از آن فکر می کنیم، احساس راحتی و سرمستی به ما دست می دهد، اما اگر استحمام با آب سرد باشد، وضعیت چطور است، شاید بسیاری از شما درباره نتایج مثبت دوش آب سرد تردید داشته باشید.

از جمله اعتقادات رایج درباره حمام کردن این است که دوش آب سرد ، فقط برای شکنجه است، اما آب سرد، تاثیرات بسیار مثبت بر سلامت روانی افراد دارد؛ افزون براینکه ورزشکاران از دوش آب سرد به عنوان روشی برای درمان انقباض عضلات استفاده می کنند.

افرادی که هر روز با آب سرد دوش می گیرند، تجربه خود را در این زمینه این گونه بیان می کنند که در دو دقیقه اول استحمام، احساس کرده اند بدنشان منقبض شده، گویی که در آبشاریخی شنا می کنند؛ اما به تدریج که این شیوه ادامه یافت قدرت تفکر و تمرکز بر روی مسائل بسیار که در گذشته توجه لازم به آن را نداشتند، بیشتر شده است.

اینگونه افراد بعد از پایان دوش گرفتن با آب سرد، به احساس سرمستی و نشاط و شادابی دست یافته و روحیه خوبی برای کار کردن پیدا کرده اند.

این روش، خلق و خوی افراد را بهتر کرده و باعث می شود از آرامش و نشاط به مدت طولانی تر برخوردار شوند.

افزون برآن، دوش آب سرد ابتدای صبح، فرد را از نوشیدن یک فنجان قهوه بی نیاز می کند، زیرا فرد چنان احساس نشاط و سرحالی دارد که گویی ماده کافئین موجود در فنجان قهوه صبحگاهی وارد بدن او شده است.

دوش آب سرد برای موها و پوستمان بهتر هستند، دوش آب گرم ممکن است باعث خشکی شود، اما دوش آب سرد به پوست و مو کمک می کند تا کمبود آبشان را جبران کنند.

متخصصان برای درمان افسردگی توصیه می کنند دو مرتبه در روز دوش آب خیلی سرد به مدت 2 تا 3 دقیقه گرفته شود. فقط قبل از آزمایش این کار با پزشک خود مشورت کنید.

منبع: العالم

  امتیاز: 0.00