منو
 صفحه های تصادفی
مقام حضرت علی علیه السلام نزد حضرت خضر علیه السلام
ماه محرم
سانیدین
نهر «صورت فلکی»
سینا نخستین ماهواره ایرانی
رویکرد نظری آموزش و پرورش
آل مظفر
ارز صادراتی
thrombosis deep vein
ریا
 کاربر Online
332 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  پنج شنبه 24 تیر 1395 [15:02 ]
  کمک فنرهای مغناطیسی
 

کمک فنرهای مغناطیسی

با شکل گرفتن این میدان ذرات مغناطیسی معلق درون روغن برخلاف جهت حرکت روغن آرایش یافته و در برابر جریان یافتن روغن از سوراخ پیستون کمک فنر مقاومت می کنند. به این ترتیب می توان میزان میراکنندگی کمک فنر را در هر لحظه به طور دلخواه تغییر داد.

این سیستم می تواند ۱۰۰۰ بار در هر ثانیه نیروی میراکننده ی کمک فنر هر کدام از چرخها را به طور جداگانه کنترل کند. همچنین این امکان به راننده ی خودرو داده شده است تا با فشار دادن یک دکمه وضعیت خودرو را بین دو حالت عادی و اسپورت تغییر دهد. در حال عادی ویکسوزیته ی روغن مغناطیسی بالاتر بوده و میزان میراکنندگی کمتر می باشد.

این حالت برای رانندگی در جاده های طویل و جاده ها با پستی و بلندی زیاد مناسب می باشد. در حالت اسپورت ویسکوزیته ی روغن پایین تر بوده، توانایی دینامیکی خودرو بالا رفته و چرخهای خودرو بهتر به سطح جاده می چسبند. به این ترتیب سرنشینان خودرو احساس راحتی بیشتری کرده و راننده نیز کنترل بهتری بر خودرو خواهد داشت. جالب این است که این سیستم تنها بین ۵ تا ۲۵ وات توان مصرف می کند.

  امتیاز: 0.00