منو
 صفحه های تصادفی
اپران trp
اثرات میدان مغناطیسی
قضیه اول یکریختی گروه‌ها
سینوزیت
خطبه امام حسین علیه السلام در مذمت بنی امیه
مکانیک در ساخت و تولید
خدا کیست؟
گالوانومتر
جهل ودین
چرمی
 کاربر Online
353 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  پنج شنبه 17 تیر 1395 [16:11 ]
  دانشمندان به کشف راز آغاز حیات نزدیک شدند
 

به گزارش ایرنا از رویترز، کشف این مولکول که پروپیلن اکسید نام دارد توسط تلسکوپ‌های رادیویی قوی انجام شده است و ردیابی آن در یک توده غبار و گاز در نزدیکی مرکز کهکشان راه شیری صورت گرفته است.

همانند دست‌های انسان که جفت و آینه همدیگر هستند، برخی مولکول‌های آلی مثل پروپیلن اکسید نیز جفتی همانند خود دارند که به مولکول‌های دست‌سان موسومند.

اما این کشف جدید، این نظریه را که مولکول‌های دست‌سان ​ریشه کیهانی دارند، بیشتر تایید می‌کنند.

`برت مک‌گویر` از مرکز ملی مشاهدات رصد شناسی در ایالت ویرجینیای آمریکا معتقد است: این کشف تازه، یک جهش مهم در راستای فهم چگونگی به‌وجود آمدن مولکول‌های پری-بیوتیک در جهان است و این کشف ممکن است منجر به فهمیدن راز آغاز حیات شود.

این نوع مولکول‌ها که برای تشکیل یاخته‌ها حیاتی‌اند پیش از این در شهاب‌سنگ‌ها و دنباله‌دارها دیده‌ شده بودند اما هرگز در فضای میان‌ستاره‌ای رصد نشده بودند.

این کشف به این فرضیه قوت می‌بخشد که حیات برای نخستین بار توسط اجرام آسمانی از قبیل شهاب‌سنگ‌ها یا دنباله‌دارها به زمین آورده شده است.

به تازگی اخترشناسان در یک دنباله‌دار گلیسین که از اسیدهای آمینه است، پیدا کردند.
اخبار مربوط به این کشف مهم در مجله علمی ساینس منتشر شده است.

  امتیاز: 0.00