منو
 صفحه های تصادفی
اسید آبسیزیک
جامعه شناسی قشرها و نابرابریها
انواع فلیپ فلاپ
زبان علم و زبان دین
مدل اتمی کوانتمی «ابرالکترونی»
استانداردهای کیفیت هوا و شبکه ایستگاههای پایش
اینیوئیت
عالمان برجسته در علم لغت، تفسیر و ادب عربی در عصر سلجوقی
نمونه برداری
بوئینگ737
 کاربر Online
2222 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  سه شنبه 08 تیر 1395 [16:59 ]
  توصیه مهم برای استفاده از خرما
 

توصیه مهم برای استفاده از خرما

مدیر کل آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو گفت: افراد باید در خرید خرما به آرم غذا و دارو روی بسته بندی آن توجه کنند چراکه این نماد نشان از تولید در کارخانه معتبر و تحت کنترل بودن آن، دارد.

وی با اشاره به اینکه خرما سطح چسبناکی دارد و آلودگی های مختلف را به سمت خود جذب می کند، ادامه داد: خرماها پس از جدا شدن از درخت،با وجود گرد و خاک و عوامل میکروبی، بلافاصله بسته بندی می شوند به همین دلیل توصیه می شود پس از بازکردن بسته بندی آن را شسته و بعد مصرف کنید.

مدیر کل آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو خرما را نسبت به دما حساس خواند و بیان کرد: مازاد خرما باید در زنجیره سرد نگه داری شود.

مدیر کل آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو افزود:خرماهایی که مزه تندی دارند و به دلیل کم دوامی در دهان پخش می شوند، خراب یا تاریخ مصرف گذشته هستند.این خرماها فاسد و غیرقابل مصرف هستند.

وی یادآور شد: خرماهایی که در مراکز معتبر عرضه و تاریخ تولید، انقضا، پروانه بهداشتی و آرم غذا و دارو دارند،قابل اعتماد و کنترل هستند.
منبع: فارس

  امتیاز: 0.00