منو
 صفحه های تصادفی
برنامه ریزی زندگی سالم
تکنسین تاسیسات هواشناسی
واکنش پذیری و گزینش پذیری آلکانها
چهل سخن کوتاه از پیامبر
خون و لنف
واکنش برگشت پذیر
دارکوب
دماسنج الکترونیک
درمان ریشه دندان «عصب کشی»
عرض
 کاربر Online
437 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  جمعه 24 اردیبهشت 1395 [14:26 ]
  پیش بینی جدید از تاثیر طوفان بر شسکتن درختان
 

پیش بینی جدید از تاثیر طوفان بر شسکتن درختان

بر اساس مطالعه ی جدیدی که توسط پژوهش­گرانی در فرانسه انجام یافته، در وقوع طوفان­ها یک سرعت بحرانی برای باد وجود دارد (حدود 90 کیلومتر بر ساعت) که در آن تقریباً تمامی درختان بدون توجه به اندازه یا گونه هایشان می­شکنند. این تیم نشان داده اند که این پدیده، با یک قانون ساده قابل توضیح است که بیان می کند چرا این سرعت بحرانی بشدت از قطر، ارتفاع یا ویژگی های کشسانی درختان مستقل است.

وقتی یک درخت در معرض باد شدیدی قرار می گیرد، ممکن است به یکی از سه سازوکار شکسته شود. اگر درخت در زمینی قرار گرفته باشد که رطوبت خود را از باران می گیرند یا اگر ریشه ی درخت فاسد شده باشد پدیده ی ریشه کن شدن می تواند رخ دهد. راه دیگر آن که اگر ریشه ها بتوانند دوام بیاورند آنگاه تنه ی درخت در معرض خطر شکسته شدن قرار می گیرد (یا از طریق پیچش یا معمولاً از طریق خم­شدن). ایمانوئل ویروت (Emmanuel Virot) و همکارانش در مطالعاتشان در اکول پلی تکنیک و ESPCI پاریس تِک عمدتاً بر روی پدیده ی اخیر تمرکز داشته اند که به «stem lodging» معروف است.

منبع و ادامه در آدرس زیر
http://psi.ir/news2_fa.asp?id=1975

  امتیاز: 0.00