منو
 کاربر Online
1483 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  جمعه 17 اردیبهشت 1395 [18:37 ]
  برنامه های آسمان پارس برای گذرسیاره عطارد از مقابل خورشید
 

با توجه به اهمیت پدیده گذر سیاره عطارد از مقابل خورشید به سبب عدم تکرار ان تا چند دهه آینده و همچنین عدم امکان مشاهده چنین پدیده هایی توسط مردم و نیاز به استفاده از ابزار خاص برای تماشای این واقعه آسمانی وبگاه آسمان پارس در نظر دارد تا با استفاده از تجهیزات رصدی و تصویر برداری این واقعه را برای عموم مردم و از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی به نمایش بگذارد.
برنامه نمایش آنلاین مراحل گذر سیاره عطارد از مقابل خورشید از طریق وبگاه های Skypix.org و Parssky.com همچنین از طریق کانال تلگرام آسمان پارس به نشانی @parssky_com و کانال تلگرام سایت عکاسی Skypix.org به نشانی skypix_org مشاهده نمایید.
مسابقه عکاسی از گذر سیاره عطارد از مقابل خورشید.
مسابقه عکاسی از گذر سیاره عطارد از مقابل خورشید در دو بخش نمای نزدیک ( تلسکوپی) و بخش نمای باز و هنری ( لنز و نماهای زمینی) برگزار میشود.
نمای نزدیک ( تلسکوپی)
در این بخش علاقمندان به عکاسی از این پدید باید بهترین تصاویر را با فاکتورهایی نظیر فوکوس و شفافیت تصویر - رنگ مناسب - بزرگنمایی مناسب - ایده هایی جهت نمایش مراحل مختلف گذر – تایم لپس گذر و ... به کار گیرند.
بخش هنری ( نمای باز)
در این بخش شرکت کنندگان میبایست این پدیده را با مناظر زمینی و موضوعاتی که میتوان با آن توجه بیینده را جلب کرد تلفیق کنند. با توجه به ادامه داشتن گذر تا پس از غروب خورشید این بخش فقط شامل عکاسی با ابزاری نظیر تلسکوپ و لنزهای تله مناسب همراه با فیلتر خورشید یا فیلتر های کاهش نور و در مواردی در صورت نور مناسب بدون فیلتر و از مناظر افق و خورشید خواهد بود.
این مسابقه با همکاری وبگاه Skypix.org برگزار خواهد شد و کلیه شرکت کنندگان میباسیت پس از عکاسی حداکثر 2 عکس یا فیلم در هر بخش را پس از ثبت نام در این وبگاه در بخش کاربری ارسال نمایند. مهلت ارسال آثار تا روز 22 اردیبهشت ماه میباشد و برندگان روز 24 اردیبهشت ماه به مناسبت روز نجوم معرفی و جوایز تعیین شده به انها تعلق میگیرد.
منبع: آسمان پارس

  امتیاز: 0.00