منو
 صفحه های تصادفی
ابوالهیجاء روادی
برهمکنش ذرات بنیادی
تیره گل برنجک
توصیه های امام باقر علیه السلام به جابر بن یزید جعفی
واژگان هواشناسی
انواع خورش
امام علی علیه السلام در جنگ احد
حسن مثنی
روانشناسی ومدیریت خشم
asbestosis
 کاربر Online
1120 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  دوشنبه 06 اردیبهشت 1395 [05:37 ]
  ساخت نیروگاه هسته‌ای بر روی آب!
 

ساخت نیروگاه هسته‌ای بر روی آب!

به گزارش ایسنا، روزنامه چینی گلوبال تایمز گزارش داده است که شرکت کشتی سازی صنعت چین قصد دارد تا 20 نیروگاه هسته ای شناور بسازد.

به گفته مقامات دولتی این کشور، از این نیروگاه‌های شناور برای تامین برق در مکان‌های دورافتاده در سراسر دریای چین جنوبی از جمله جزایر ساخته دست بشر و سکوهای نفتی استفاده خواهد شد. این کشتی‌ها طی برنامه ریزی دولت چین به نقاط مختلف و دورافتاده سفر کرده و انرژی مورد نیاز آنها را تامین می‌کنند.

لازم به ذکر است که این کشتی‌ها پس از انجام ماموریت خود به شهر و منطقه بعدی سفر خواهند کرد. ساخت این نیروگاه‌ها همچنین نگرانی‌هایی را در بر خواهد داشت زیرا بروز هر مشکلی در این دریاهای آزاد، سبب بوجود آمدن خسارت‌های زیست محیطی جبران ناپذیری شده که می‌تواند تبعات خطرناک جهانی داشته باشد.

در مقابل موافقان این طرح بر این باورند که این طرح چندان جدید نبوده و در گذشته (درطول جنگ جهانی دوم) نیز از این منابع انرژی هسته‌ای دریایی در کانال پاناما استفاده می‌شده که تا به امروز نیز وجود دارند و قابل استفاده هستند. به گفته مقامات دولتی چین، اولین نیروگاه هسته‌ای شناور چینی تا سال 2018 ساخته خواهد شد

  امتیاز: 0.00