منو
 کاربر Online
1250 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  شنبه 28 فروردین 1395 [20:01 ]
  نمایش گذر سیاره عطارد به صورت زنده
 

وبگاه آسمان پارس طی 15 سال گذشته در زمان های مختلف اقدام به نمایش زنده وقایع آسمانی نظیر خسوف ، کسوف ، گذر زهره و عطارد از طریق وب نموده است. 20 اردیبهشت ماه واقعه نادر گذر سیاره عطارد از مقابل خورشید رخ میدهد که به سبب مشکل بودن رصد آن توسط عموم مردم و در دسترس نبودن تجهیزات رصدی ، گذر عطارد از طریق وبگاه آسمان پارس نمایش داده میشود. برای مشاهده گذر عطارد از مقابل خورشید به سبب نور شدید خورشید امکان مشاهده این پدید با چشم بدون ابزار ممکن نیست. بسیاری از افراد علاقمند به رصد چنین پدیده ای نیز دسترسی به ابزاری نظیر تلسکوپ و فیلتر های خاص را نداشته و به این سبب بهترین و سالم ترین راه تماشای چنین رخداد هایی مشاهده از طریق وب و رسانه های تصویری خواهد بود. آسمان پارس در نظر دارد از طریق وب گاه Parssky.com و سایت عکاسی Skypix.org همچنین شبکه های اجتماعی مرتبط با این مجوموعه این رخداد بی نظیر را به نمایش در آورد. دو دستگاه تلسکوپ مجهز به فیلتر هیدروژن آلفا H-Alpha متصل به وب به صورت همزمان تصاویر با کیفیت بسیار بالا را در دسترس بینندگان قرار می دهند.
گذر زمانی رخ میدهد که یکی از سیارات ناهید یا عطارد از دید ناظر زمینی از مقابل قرص خورشید عبور کند. تصویر بالا مربوط به گذر ناهید در 19 خرداد 1383 است که در برنامه آنلاین گذر زهره توسط آسمان پارس به نمایش در امده بود.
این تصاویر همزمان در شبکه های اجتماعی این وبگاه نیز منتشر میشود. وب سایت ها و مدیران گروهها و صفحات اینترنتی و مسولان گروههای تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی در صورت تمایل میتوانند در زمان گذرعطارد تصاویر را از طریق این وبگاه برای مخاطبان خود به صورت اختصاصی به صفحات و گروههای اجتماعی مرتبط با خود ارسال نمایند.

منبع: آسمان پارس

  امتیاز: 0.00