منو
 صفحه های تصادفی
سنجش زمان از طریق ماه
Aluminium
وظائف امام
جبهه های گرم
آیا دیسک وجود دارد؟
زمان ظهور - توبه : 3
انواع عفونت
اداره کردن و راندن توپ در فوتبال
وظایف شیعیان در زمان غیبت
ختمی چینی گل سرخی
 کاربر Online
1394 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  شنبه 28 فروردین 1395 [19:55 ]
  هشدار و وضعیت قرمز برای چشم قدرتمند ناسا
 

در حالی که فضاپیمای Kepler ناسا در فاصله ای حدود 75 میلیون مایلی زمین است، این نهاد اعلام کرده، Kepler که وظیفه اصلی آن کشف و آشکار سازی سیارات و ستارگان ناشناخته است، وارد وضعیت اضطراری شده است و به درستی عمل نمی کند. هنوز مشخص نشده که فضاپیمای کپلر چرا وارد وضعیت هشدار شده است؟
طی ارتباط رادیویی از پیش تعیین شده ای که روز پنجشنبه هفته گذشته میان مهندسان عملیاتی ناسا و این فضا پیما برقرار شد، مشخص گشت، Kepler به درستی عمل نمی کند. وضعیت هشدار حالتی است که طی آن یک فضاپیما در حداقل توان عملیاتی خود قرار می گیرد و به شدت در این حالت سوخت و انرژی مصرف می کند.
خارج کردن فضاپیما از این حالت، از اولویت های اساسی تیم های مهندسی عملیات ناساست، زیرا چنانچه مهندسان قادر به بازیابی فضاپیما نباشند، امکان نابودی و از دست رفتن آن بالاست.
این در حالی است که فاصله بسیار Kepler از زمین ـ که حدود 75 میلیون مایل است ـ شرایط را برای ناسا و مهندسان آن بسیار سخت کرده، زیرا یک چنین فاصله زیادی امکان برقراری تماس به شکل Real-Time را نمی دهد. ناسا در توضیح این مشکل گفته، حتی در حالتی که پیام ها با سرعت نور حرکت کنند، سیزده دقیقه برای ارسال یک سیگنال و دریافت جواب آن زمان لازم است.
تلسکوپ Kepler ناسا در سال 2009 با این هدف به فضا فرستاده شد تا به کشف و آشکار سازی سیاراتی مشابه زمین در سایر کهکشان های دوردست بپردازد و دانشمندان زمانی متوجه وضعیت اضطراری آن شدند که برای یک مأموریت جدید روی این تلسکوپ را به سمت گوشه از کهکشان راه شیری چرخاندند.
همچنین ناسا با اشاره به مشکلات قبلی که برای این تلسکوپ در سال 2013 به وجود آمده بود، اشاره کرده که اکنون دو چرخ واکنش آن از کار افتاده و برای فوکوس کردن بر یک هدف، نیاز به چرخش کل تلسکوپ است.
با همه اینها اما خوشبختانه این تلسکوپ توانسته، مأموریت اصلی خود را با موفقیت انجام داده و اکنون بیش از 5 هزار «اگزوپلانت» - سیاره ای که مانند زمین به دور یک ستاره می چرخد – را خارج از منظومه شمسی شناسایی کند. همچنین هم اکنون و با وجود مشکلات، این تلسکوپ به دانشمندان ناسا کمک فراونی در شناخت و کشف ستاره های جوان، سوپرنوا و دیگر اجسام و اجرام آسمانی دارد.

منبع: http://parssky.com/view/FA/125.aspx

  امتیاز: 0.00