منو
 کاربر Online
467 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  دوشنبه 17 اسفند 1394 [10:42 ]
  سفر به کره مریخ با موشکي با موتور اتمی!
 

سفر به کره مریخ با موشکي با موتور اتمی!

به گزارش ایرنا، کرینکو روز پنجشنبه در سخنانی در شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) گفت: موتور اتمی به موشک فضاپیما امکان می دهد در طول یک و نیم ماه به کره مریخ سفر کند و در همین حال در فضا حرکت های لازم انجام دهد.
بر اساس اطلاعات ایتارتاس، کرینکو خاطرنشان کرد: موتورهای فضایی که امروز در اختیار داریم ما را در مسیر یک طرفه در عرض یک سال و نیم به کره مریخ می رسانند و پس از آن امکان بازگشت و مانور وجود ندارد. به عبارتی این موتورها یک بار روشن شده و قابل بازگشت نیستند.

رسانه های روسی پیش تر اعلام کرده بودند که شرکت روس اتم قصد دارد تا سال 2018 میلادی نمونه آزمایشی موتور فضایی اتمی را برای انجام سفرهای دوردست فضایی بسازد.

شرکت روس اتم از سال 2010 میلادی اجرای این پروژه را شروع کرده که هدف از اجرای آن ساخت سیستم حمل و نقل فضایی به کمک انرژی هسته ای است.

بودجه این طرح 20 میلیارد روبل (حدود 220 میلیون دلار) اعلام شده است.

بر اساس اطلاعات رسانه ها، روسیه در چند سال اخیر اقداماتی را برای فراهم اوردن سفر به کره مریخ به عمل آورده و در این زمینه با آمریکا نیز مشارکت می کند.

همکاری دو کشور در این عرصه در وهله اول در ایستگاه فضایی بین المللی انجام می گیرد و فضانوردان دو کشور آزمایشاتی را در چارچوب طرح سفر به کره مریخ انجام می دهند.

در این رابطه میخائیل کورنینکو فضانورد روس و اسکات کلی فضانورد آمریکایی پس از تقریبا یک سال زندگی در ایستگاه فضایی بین المللی و انجام آزمایشات در چارچوب سفر به فضای دوردست روز چهارشنبه به زمین بازگشتند و مطالعه در مورد تاثیر اقامت طولانی در محیط بی وزنی به زودی شروع خواهد شد.

  امتیاز: 0.00