منو
 صفحه های تصادفی
قانون سوم نیوتن و کاربرد آن
علی علیه السلام نجات بخش پس از رسول خداست
تکنیک بازگشتی
قدم و دو
ابودلف قاسم بن عیسی عجلی
محبت جنیان نسبت به حضرت علی علیه السلام
خدمات ایرانیان در تفسیر قران کریم
تعداد حج های امام سجاد علیه السلام
لشکرکشی محمود به هند – نبرد با جیپال
ستاره دنباله‌دار ابر اوپیک - اورت
 کاربر Online
514 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  جمعه 30 بهمن 1394 [08:47 ]
  آیا قرار گیری در معرض پرتوهای رادیویی خطرناک است؟
 

آیا قرار گیری در معرض پرتوهای رادیویی خطرناک است؟

سازمان بهداشت جهانی می گوید:

تا به امروز، تحقیقات صرفا توانسته اند ثابت کنند که قرار گیری در معرض پرتوهای رادیویی باعث ایجاد گرمای بدن می شود و نه بیشتر. تحقیقات اخیر هنوز به نتیجه ای نرسیده اند و گزارش های جدیدی را عنوان نکرده اند.

تا به اینجای کار، خود سازمان بهداشت جهانی عنوان می کند که به جز گرمای اندک، هیچ مشکل دیگری پس از قرارگیری در معرض فراکانس های رادیویی پیش نمی آید؛ اما این مشکل، یعنی گرمای بدن، پس از استفاده کوتاه مدت پیش می آید. حال مشکلاتی که پس از استفاده طولانی مدت از موبایل به وجود می آیند چه هستند؟

بیشتر تحقیقات اپیدمیولوژیک، قبلا در خصوص رابطه استفاده طولانی مدت از تلفن همراه و ایجاد تومور در مغز بوده اند. از طرف دیگر موبایل ها تا دهه ۹۰، به شکل فراگیر در زندگی انسان ها وارد نشده بودند و در نتیجه، محققان و دانشمندان هنوز نمی توانند رابطه ایجاد تومورهای مغزی را با استفاده طولانی مدت از تلفن همراه مرتبط سازند. در خصوص سرطان ها نیز، بسیاری از انواع این بیماری سال ها به شکل ساکن در بدن بیمار به رشد مشغول می شوند و تنها گونه های کمی از سرطان هستند که پس از شروع به کار در بدن، خود را نشان می دهند. در نتیجه، در خصوص اثبات رابطه سرطان با استفاده از موبایل های هوشمند نیز مشکلات بسیاری بر سر راه وجود دارد. در نهایت سازمان بهداشت جهانی در این خصوص نیز اذعان کرده که نتیجه آزمایشات برای رابطه ریسک سرطان و استفاده بلند مدت از تلفن همراه، دست کم بر روی حیوانات منفی بوده است.

اگرچه هنوز هیچ رابطه ای میان سرطان و استفاده از تلفن همراه در انسان ها و یا حتی حیوانات کشف نشده اما سازمان بهداشت جهانی به درخواست سازمان ها و محققان مختلف، موبایل را در میان مواردی که احتمال سرطان زا بودن را دارند دسته بندی نموده است.

  امتیاز: 0.00