منو
 کاربر Online
278 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  دوشنبه 28 دی 1394 [20:48 ]
  تجربه راه رفتن روی ماه با کفش آهنربایی!
 

تجربه راه رفتن روی ماه با کفش آهنربایی!

یک شرکت آمریکایی مستقر در نیویورک با هدف ارائه تجربه راه رفتن روی ماه، از محیط گرانش کم آن، در کفش‌های فوق آهنربایی هوشمند خود تقلید کرده است.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، کفش MoonWalker که توسط شرکت Moonshine Crea ساخته شده، از دو مجموعه آهنربایی دفع‌کننده برخوردار است که به سمت هم نشانه رفته‌اند، از این رو کاربر به نوعی احساس بی‌وزنی و شناور بودن می‌کند.

هر کفش از دو لایه آهنربای N45 در میان کفی و بخش بالایی کفش برخوردار است که قطب شمال آن‌ها در برابر هم قرار دارند و یک نیروی دافع ایجاد می‌کنند بطوری که انگار روی ماه راه می‌روید.

به گفته سازندگان، این کفش در دو نسخه ارائه خواهد شد که یکی استاندارد بوده و نسخه دیگر آن به فناوری هوشمند و e-ink مجهز است تا کاربران بتوانند طراحی‌های مطلوب خود را از روی تلفن هوشمندشان بوسیله برنامه MoonWalker V2 به لبه‌های کفش انتقال دهند. آن‌ها همچنین می‌توانند کفشهای خود را به حساب‌ رسانه‌های اجتماعی خود متصل کنند. تخت این کفش نیز از یک فوم حافظه ساخته خواهد شد.

این کفش اکنون در سایت ایندی‌گوگو برای جذب سرمایه قرار گرفته است.

  امتیاز: 0.00