منو
 صفحه های تصادفی
آمیوتروفیک لاترال اسکلروز
امام باقر علیه السلام و پیشگویی وفات خود
قانون ژول
دارا بودن فضائل پیامبران
آمار کشتگان جنگ جمل
Ununquadium
التهاب تاندون و تنوسینوویت‌
تفسیر طبری
عوامل موثر در بازی بازیگر
رشته مدیریت دولتی
 کاربر Online
387 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه کامپیوتر 3 ستاره ها ارسال ها: 1679   در :  چهارشنبه 23 دی 1394 [06:22 ]
  افزونه امنیتی جدید AVG برای مروگر کروم میلیون‌ها کاربر را در معرض خطر قرار داد
 

به صورت طبیعی همه انتظار دارند که شرکتی که نرم‌افزارهای امنیتی ارائه می‌کند، امنیت کاربران خود را تامین کند. اما افزونه جدید AVG برای گوگل کروم به نام WebTuneUp در واقع امنیت کاربران را به خطر انداخته است.

WebTuneUp دقیقاً چیست؟ خوب باید گفت که این افزونه برخلاف نامی که دارد، باعث سریع‌تر شدن مرورگر شما و بارگزاری سریع‌تر وبسایت‌ها نمی‌شود. این افزونه دراصل «بهبود دهنده» جست و جوها است. باید دید تفسیر مسئولین AVG از WebTuneUp چگونه به بهبود دهنده جست‌وجو‌ها ختم شده‌است.

با نصب این افزونه، نتایجی از جست‌وجو که مشکوک به اجرای پاپ‌آپ هستند با علامت مشخص می‌شوند. البته گوگل خود برای مقابله با این‌گونه سایت‌ها اقداماتی انجام می‌دهد و کروم نیز ساز و کاری برای جلوگیری از بارگذاری این سایت‌ها دارد. با این‌ حال، AVG توانسته است تا 9 میلیون کاربر خود را قانع کند که نیاز به امنیت بیش‌تر با استفادهه از افزونه WebTuneUp دارند … یا حداقل توانسته است مخفیانه این افزونه را هنگام نصب نرم‌افزار امنیتی خود بر روی تعدادی از 200 میلیون کاربر خود نصب کند.

وقتی گوگل وجود حفره امنیتی این افزونه را که باعث لو رفتن اطلاعات مرور کاربر می‌شود گزارش کرد، انتظار داشت که AVG سریعاً به رفع این مشکل اقدام کند. با همکاری گوگل، این مشکل از روی افزونه حذف شده و نسخه اصلاح شده 4 روز بعد بر روی وب‌استور کروم قرار گرفت. محض اطمینان بیش‌تر بروز رسانی دومی نیز برای این افزونه ارائه شد.

امروز این نقص کاملاً برطرف شده‌است، اما بهتر است کاربرانی که از این افزونه بی خاصیت استفاده می‌کردند، آن را از روی مرورگر خود حذف کنند تا خیالشان برای همیشه راحت شود.

  امتیاز: 0.00