منو
 صفحه های تصادفی
آلرژی غذایی
شیمی مواد غذایی
انواع پیوند نیم رسانا
تحلیل تغییر شکل سنگها
طراحی پارچه و لباس در آفریقا
کارگردان تلویزیونی
واکسیناسیون
شوخی
سنگهای آذر آواری
پوکی استخوان
 کاربر Online
417 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه کامپیوتر 3 ستاره ها ارسال ها: 1679   در :  چهارشنبه 23 دی 1394 [06:21 ]
  با 28 بار پشت سر هم زدن دکمه backspace وارد تقریبا هر سیستم لینوکسی دلخواه شوید!
 

حققان امنیتی یک راه ساده و البته بهتر است بگوئیم مضحک برای هک و ورود به شماری از توزیع‌های لینوکس پیدا کرده‌اند: تنها کافیست 28 بار پشت سر هم کلید backspace را فشار دهید!


شماری از محققان امنیتی دانشگاه پلی‌تکنیک والنسیا اسپانیا دریافته‌اند که این روش بر روی بوت‌لودرهای نام‌آشنا و فراگیر Grub2 کاملا موثر است و تقریبا در تمامی موارد انجام این روش منجر به دور زدن قفل صفحه نمایش شده، بسته “Grub rescue shell” را راه‌اندازی کرده و دسترسی کاربر را به تمام چیزهایی که ممکن است به فکرتان خطور کند باز می‌گذارد.

این تیم تحقیقاتی دریافته‌اند که در واقع 28 بار زدن این کلید باعث می‌شود تا اصطلاحا یک Error‌ درحافظه به وجود آید و شل مورد اشاره به اجرا در بیاید.

این باگ را نمی‌توان یک تهدید امنیتی خیلی جدی به حساب آورد و در واقع یک هکر به دسترسی کامل فیزیکی به کیبرد شما نیاز دارد تا این ترفند را اجرا کند و تنها امنیت فیزیکی دستگاه را در صورت اتفاقاتی همچون سرقت و دسترسی بدون اجازه به دستگاه پایین آورده است. در عین حال اوبونتو، ردهت و دبیان همگی پچ مورد نیاز برای حل این مشکل را منتشر کرده‌اند.

  امتیاز: 0.00