منو
 کاربر Online
1376 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  سه شنبه 22 دی 1394 [17:56 ]
  دانشمندان به دنبال تولید نیروی گرانش مصنوعی
 

دانشمندان به دنبال تولید نیروی گرانش مصنوعی

محققان معتقدند که می‌توان با فناوری موجود، نیروی گرانش را برای اولین‌ بار در آزمایشگاه تولید و کنترل کرد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، تولید نیروی گرانش مصنوعی به بشر توانایی کنترل و دستکاری نمونه واقعی این انرژی عظیم را خواهد داد.

پروفسور اندرا فیوزفا، متخصص فیزیک از دانشگاه نامور بلژیک در مورد نظریه تولید نیروی گرانش مصنوعی عنوان کرد: با ارائه نظریات جدید می‌توان برای بشر توانایی کنترل نیروی گرانش را مهیا کرد. این توانایی در شرایط کنونی و با فناوری رایج امکان‌پذیر است.

وی در ادامه افزود: از نظر قوانین ریاضی می‌توان دستگاهی را تولید کرد که وظیفه کنترل نیروی گرانش را با در نظر گرفتن اثر میدان مغناطیسی در فضا-زمان مهیا سازد.

محققان معتقدند که برای ساخت چنین دستگاهی باید از ابررساناهای مغناطیسی مانند تجهیزات موجود در شتابگر عظیم سرن استفاده کرد.

در این نظریه آمده است که می‌توان با تکنولوژی رایج و با ساخت سیم‌پیچ‌های ابررسانا، پرتوهای نور با قابلیت تغییر فاز را تولید کرد. این پرتوها در مشاهده و تولید نیروی گرانش مصنوعی قابل استفاده هستند.

در مرحله اول این آزمایش از تعداد زیادی سیم‌پیچ ساخته شده از ابررساناها برای تولید نیروی گرانش مصنوعی استفاده خواهد شد.

  امتیاز: 0.00