منو
 صفحه های تصادفی
دانشکده مواد دانشگاه صنعتی اصفهان
علی بن جعفر علیه السلام
درجات ایمان سلمان و دوستی امام علی علیه السلام
تأویل قرآن
تفاوت نظام حکومتی امامت و دموکراسی
با پیامبر در آخرین لحظات
شرایط ورود به بهشت
برج پیزا
اثر قطرات باران
کامپایلر
 کاربر Online
313 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 21 دی 1394 [13:13 ]
  افزودنی های صنعتی و خطر ابتلا به بیماریهای خود ایمن!
 

افزودنی های صنعتی و خطر ابتلا به بیماریهای خود ایمن!

محققان معتقدند `افزودنی های صنعتی `ممکن است خطر ابتلا به بیماریهای خود ایمن را افزایش دهند. چندی پیش نیز سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کرده بود که غذاهای فرآوری شده خطر ابتلا به سرطان را بالا می برد.

به گزارش گروه علمی ایرنا از انجمن ام اس ایران، در ساختمان روده ، بین سلولهای پوشاننده آن ، اتصالات محکمی وجود دارد بنام`Tight Junction` که در شرایط عادی بسیاری از سموم میکروبی ، آلرژی زا یا سرطان زا قادر به عبور از این سد قدرتمند نیستند و در نتیجه وارد جریان خون نمی شوند و سیستم ایمنی بدن هم از وجود آنها بی خبر است .

حال اگر به هر دلیلی این سد آسیب ببیند ، این مواد به راحتی وارد جریان خون شده و اثرات مخرب خود را نظیر سرطان زایی ، ایجاد واکنش های آلرژیک و یا تحریک سیستم ایمنی ، اعمال میکنند . وکلید معمای ما این است که دیده شده غذاهای فرآوری شده صنعتی ، قادر است این سد را تخریب کند و حالا می توانید بقیه ماجرا را حدس بزنید .

در حال حاضر بیش از صد بیماری خود ایمن شناخته شده که دیابت تیپ یک و بیماری ام اس از آن جمله هستند.
محققان دریافتند که حداقل هفت ماده افزودنی رایج قادرند اتصالات محکم جدار روده را ضعیف کنند این مواد عبارتند از قند، نمک، حلال های چربی، اسیدهای آلی ، گلوتن ، آنزیمی به نام ` ترانس گلوتا میناز میکروبی ` و ذرات نانو متریک .

این مواد که برای بهتر کردن رنگ و طعم و کیفیت غذاهای فرآوری شده به آنها اضافه می شوند با تخریب اتصالات محکم بین سلول های جدار روده سبب میشوند که مواد بیگانه ای وارد جریان خون شوند و پس از آنکه سلول های ایمنی با این مواد بیگانه مواجه می شوند ، آنتی بادی هایی تولید می کنند که بخاطر تشابه آنتی ژنی ، سبب نابودی نسوج نرمال بدن خود فرد می شوند .

بر اساس این یافته ها، به همه افراد به خصوص آنها که در بستگان و فامیل خود سابقه ابتلا به بیماری های خود ایمن از جمله ام اس را دارند ، پیشنهاد می کنیم که از مصرف این گونه غذاها پرهیز کنند .

  امتیاز: 0.00