منو
 صفحه های تصادفی
لپیدوکروسیت
اجزا غیر اسکلتی سنگ آهک
ارکان خاتميت
رشته ارشد ناپیوسته سم شناسی
زیرخانواده زبان های اسلاوی
پیامبر اکرم و دایه های متعدد
گفت و گوی امام حسین علیه السلام با مروان درباره بیعت با یزید
یک دماسنج چگونه کار می کند؟
نظریه برخورد تمدنها
 کاربر Online
1102 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  جمعه 27 آذر 1394 [21:12 ]
  خانه‌ای که پنج برابر مصرف خود انرژی تولید می‌کند
 

خانه‌ای که پنج برابر مصرف خود انرژی تولید می‌کند

تصویر

یک ساختمان در کاوفبویرن آلمان، اولین ساختمانی است که گواهینامه خانه غیر فعال را دریافت کرده است.

به گزارش ایسنا، خانه انرژی، یکی از پایدارترین ساختمان‌های جهان است که دارای مصرف گرمای سالانه تنها 8 کیلووات ساعت بر متر مربع است و دارای سیستم‌های فتوولتائیک 250 متر مربعی در پشت بام است.

طبقه جدید ساختمان غیرفعال، به همراه یک طبقه اضافی اوایل سال جاری راه‌اندازی شد؛ این ساختمان‌ها برای تبدیل منبع انرژی ساختمان از منابع فسیلی به انرژی تجدیدپذیر توسعه یافته‌اند.

برای اینکه یک ساختمان بتواند مجوز خانه غیرفعال را دریافت کند، نباید بیش از 45 کیلووات ساعت بر متر مربع از انرژی اولیه تجدیدپذیررا در سال مصرف کند و در طول یک سال باید حداقل 60 کیلووات ساعت بر مربع متر انرژی تجدیدپذیر تولید کند. پارامترهای سختگیرانه خانه غیرفعال سبب شده که این ارقام به ترتیب 30 کیلووات ساعت بر متر مربع کاهش و 120 کیلووات ساعت بر مترمربع افزایش یابد.

خانه انرژی در واقع فقط کمی از میزان انرژی مورد نیاز یعنی 103 کیلووات ساعت بر متر مربع را تولید کرده است؛ اما با توجه به سطوح مصرف انرژی بسیار عالی همچنان دارای مجوز رسمی است. نیاز کلی این خانه به انرژی اولیه تجدیدپذیر فقط 21 کیلووات ساعت بر مربع متر در هر سال است که تقریبا یک سوم کمتر از میزان مورد نیاز است و در نتیجه اجازه جبران تولید انرژی کمتر را دارد.

این ساختمان 900 متر مربعی برای رسیدن به مجوز و کسب اعتبار از فناوری‌های مختلف استفاده کرده است که قابل ذکر است که هیچ کدام از این فناوری‌ها امروزه عادی نیستند.

بهره‌وری انرژی از طریق پنجره‌های سه جداره، `سطح عالی` از حفاظت حرارتی را ارائه می‌دهند؛ سطح بالایی از پوشش ساختمانی که هوا در آن نفوذ نمی‌کند و تعدادی از سیستم‌های تهویه مختلف که در واقع ابتدا برای مقایسه نصب شده است.

در جای دیگر یک پمپ یا تلمبه گرمایی مقدار کمی از حرارت و آب گرم مورد نیاز را فراهم می‌کند و در عین حال انرژی اضافی که از طریق سامانه فتوولتائیک تولید شده است، به شبکه بازمی‌گردد.

  امتیاز: 0.00