منو
 صفحه های تصادفی
تکنسین بررسی آفات و بیماری های گیاهی
آلرژی فصلی
تعاریف مختلف درباره فلسفه
ام البنین
انطاکیه
حضرت رضا علیه السلام در راه خراسان
کامپوزیت‌ها
واژگان اپتیک
سرعت انتشار امواج الکترومغناطیسی
رشته ارشد ناپیوسته پزشکی ورزشی
 کاربر Online
466 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  جمعه 27 آذر 1394 [20:49 ]
  افزایش تولید برق با آرایش جدید سلول‌های خورشیدی
 

افزایش تولید برق با آرایش جدید سلول‌های خورشیدی

محققان دانشگاه استنفورد با استفاده از ساختارهای عمودی بسیار کوچک سیلیکون در مقیاس نانو موفق شدند تا میانگین تولید برق را افزایش داده و مدارهای سلول‌های خورشیدی را که در تولید الکتریسیته نقش منفی دارند پنهان کنند.

به گزارش ایسنا، به کمک این فناوری می‌توان فضای بیشتری را برای سلول‌های خورشیدی مستقر در صفحات خورشیدی فراهم کرد و در نهایت با افزایش تراکم سلول‌های خورشیدی بهره‌وری این صفحات را افزایش داد.

محققان همچنین با بررسی طراحی و آرایش سلول‌های خورشیدی در صفحات رایج دریافتند که مدارهای الکتریکی فلزی انتقال برق از سلول‌ها به باتری‌ها، با بازتاب دادن فوتون‌های نوری از واکنش آنها با سلول‌های خورشیدی جلوگیری می‌کنند و در نهایت در تولید بهینه برق اثر منفی دارند.

محققان با طراحی نسل جدید صفحات خورشیدی به کمک نانو ستون‌های سیلیکونی موفق شدند تا تولید الکتریسته را به نحو چشمگیری افزایش دهند.

در معماری جدید صفحات خورشیدی از نانو ستون‌های سیلیکونی برای انتقال مستقیم نور به سلول‌های خورشیدی استفاده می‌شود.

توماس هایمل، متخصص الکترونیک از دانشگاه استنفورد اظهار کرد: برای تولید نسل جدید صفحات خورشیدی از روش غوطه‌ورسازی سیلیکون و ورق‌های نازک طلا در اسید هیدروفلوریک استفاده می‌شود.

وی در ادامه افزود: پس از آزمایش نسل جدید صفحات خورشیدی مشخص شد که میانگین تولید برق صفحات جدید حدود 22 درصد افزایش یافته است.

  امتیاز: 0.00