منو
 صفحه های تصادفی
نقطویان چه کسانی بودند و علت شورش آنها چه بود ؟
نماز امام حسن عسگری در میان درندگان
مختصات قطبی
حبیب بن مظاهر
کارشناس آموزش کشاورزی
سخنان امام حسین علیه السلام در ورود به کربلا
هجوم به خانه وحی
گالیله در تنگنای علم
سنجاقک
نقش کانیها در انواع دیرگدازها
 کاربر Online
1279 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  جمعه 27 آذر 1394 [20:47 ]
  چهارمین دوره مسابقه بین‌المللی علوم نوجوانان در شیراز
 

چهارمین دوره مسابقه بین‌المللی علوم نوجوانان در شیراز

چهارمین دوره مسابقه بین المللی علوم نوجوانان (IYNT)، تیرماه سال آینده در شیراز برگزار می‌شود.

رئیس مؤسسه اندیشه‌های خلاق جوان آریایی که با همکاری دانشگاه شیراز، میزبانی این مسابقات را عهده‌دار است به خبرنگار علمی ایسنا گفت: این تورنمنت بین‌المللی بر دانش‌آموزان 12 تا 16 سال تمرکز دارد که هنوز زمینه علمی مورد علاقه خود را انتخاب نکرده‌اند و فرصتی برای آشنایی بیشتر آنها با علوم پایه است.

وی با اشاره به اعلام فراخوان این مسابقه بین‌المللی از طریق وب سایت مسابقات به نشانی www.iynt.ir گفت: ایران از شرایط میزبانی خود استفاده کرده و در این دوره بین چهار تا پنج تیم شرکت خواهند کرد. نوجوانان علاقه‌مند ابتدا باید از بین مسائل جهانی هر کدام، یک مساله انتخاب و حل کرده و به آدرس مؤسسه ارسال کنند.

عضو شورای سیاستگذاری بین المللی مسابقه بین المللی علوم نوجوانان تصریح کرد: شهر شیراز به عنوان شهر شعر و هنر با آثار باستانی خود می‌تواند علاوه بر مرکز برگزاری این مسابقه به عنوان یکی از جذاب‌ترین مناطق گردشگری ایران نیز معرفی شود که در بین برنامه مسابقه به تورهای تفریحی و برنامه‌های فرهنگی نیز پرداخته خواهد شد.

به گفته وی، علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این مسابقات به وب سایت رقابت‌ها مراجعه کنند.

  امتیاز: 0.00