منو
 کاربر Online
866 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  جمعه 24 مهر 1394 [18:06 ]
  ساخت پربازده‌ترین پنل‌های خورشیدی سقفی
 

ساخت پربازده‌ترین پنل‌های خورشیدی سقفی

در سال جاری شاهد گزارش‌های متعددی از کاهش بی‌سابقه قیمت فناوری‌های مبتنی بر انرژی خورشیدی بوده‌ایم، اما نکته جالب در این گزارش‌ها افزایش بازدهی این نمونه‌هاست. شرکت پاناسونیک به تازگی موفق به کسب رکورد بیشترین بازدهی پنل‌های خورشیدی سقفی شده است.

به گزارش ایسنا ، کاهش قیمت و افزایش بازدهی انرژی دو عاملی هستند که باعث استقبال بیشتر از انرژی تجدیدپذیر شده است.

پنل‌های جدید شرکت پاناسونیک با بازدهی 22.5 درصدی تنها 1.4 درصد از رقیب قبلی خود یعنی سولار سیتی پیشی گرفته است. ممکن است این مقدار بسیار کم به نظر برسد، اما در دنیای انرژی‌های خورشیدی این میزان افزایشی بسیار چشمگیر است.

سولار سیتی در نظر دارد سال آینده پنل‌های خورشیدی پربازده خود را پس از راه‌اندازی شرکت جدید بوفالو در نیروگاه نیویورک تجاری‌سازی کند، اما انتظار می‌رود این پنل‌ها تنها 22.1 درصد از نور خورشید را به انرژی الکتریکی تبدیل کنند.

درست است که شرکت پاناسونیک راه درازی تا راه‌اندازی کامل خط تولید این پنل‌های خورشیدی جدید در پیش دارد اما توانسته نسخه اولیه پنل‌های خورشیدی با بازدهی 22.5 درصد را در اندازه تجاری تولید کند.

  امتیاز: 0.00