منو
 کاربر Online
376 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  سه شنبه 14 مهر 1394 [10:49 ]
  استفاده از انرژی تجدیدپذیر در همه جا با توربین بادی قابل حمل
 

استفاده از انرژی تجدیدپذیر در همه جا با توربین بادی قابل حمل

یک شرکت آمریکایی با چالش کمبود جای کافی برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر مقابله کرده و یک توربین بادی قابل حمل را طراحی کرده که به کاربران اجازه ذخیره نیروی تولید شده و فروش انرژی زائد را می‌دهد و حتی با سرعت کم باد نیز کار می‌کند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، شرکت Janulus واقع در مینه‌سوتا در حال آزمایش بر روی توربین بادی قابل حمل Trinity است و کمپین جدیدی را بر روی سایت کیک‌استارتر راه‌اندازی کرده تا سرمایه مورد نیاز برای ساخت چهار مدل جدید و هوشمند از این ژنراتورها را جمع‌آوری کند. تنها یک روز پس از راه‌اندازی، این کمپین شرکت به هدف خود رسید.

این توربین‌ها بسته به مدلشان از باتری‌های لیتیوم- یونی 300 هزار تا 7500 میلی آمپر استفاده می‌کنند که دقیقا همان نوع باتری‌های مورد استفاده در ماشین‌های برقی است.

وزن کوچکترین توربین بادی تنها 650 گرم است و به معنای واقعی کلمه یک توربین قابل حمل است و حتی بزرگترین مدل هم در صندوق عقب یک ماشین جا می‌گیرد. همچنین توربین‌ها مجهز به دو نوع استایل متفاوت تیغه هستند، بنابراین کاربر می‌تواند با انتخاب یکی از این دو مدل در هر دو شرایط باد شدید و باد ملایم به خوبی از این توربین‌ها بهره ببرد.

مدل 50 واتی نیز برای تولید برق مورد نیاز جهت شارژ دستگاه‌های برقی کوچک از جمله تلفن‌های هوشمند مناسب است. مدل‌های بزرگتر را می‌توان در خانه‌ها استفاده کرد، حتی اگر خانه خودتان هم نباشد به دلیل نصب راحت آن می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد.

اگر کمپین کیک استارتر بتواند طبق برنامه سرمایه‌اش را جذب کند، انتظار می‌رود این محصول تا آوریل 2016 قابل ارسال به نقاط مختلف جهان باشد.

  امتیاز: 0.00