منو
 صفحه های تصادفی
ساختمان شیمیایی ویروسها
ستارگان دجاجه
پیاز
فرزندان امام حسن مجتبی علیه السلام
شیوه دیوار بتنی
آثار پیروی از علی علیه السلام
موضوع علمای شیعه نسبت به تحریف قرآن
مسابقه فضایی
صنایع هوایی پاکستان
امام حسین علیه السلام و خضاب محاسن
 کاربر Online
417 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  سه شنبه 14 مهر 1394 [10:47 ]
  باتری سبز ارزان برای ذخیره انرژی تجدیدپذیر
 

باتری سبز ارزان برای ذخیره انرژی تجدیدپذیر

تیمی از دانشمندان و مهندسان دانشگاه هاروارد یک باتری مقرون‌بصرفه و ایمن را نمایش داده‌اند که می‌تواند انرژی را از منابع متناوب مانند پنل‌های خورشیدی روی بام جمع‌آوری و ذخیره کند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این باتری قابل شارژ مجدد می‌تواند برق را از منابع متناوب انرژی مانند خورشید و باد بطور ایمن و مقرون‌بصرفه برای هر دو مصرف خانگی و تجاری ذخیره کند.

در عملکرد باتری، الکترون‌ها انتخاب شده و توسط اجزایی از جنس عناصر ارزان و وافر مانند کربن، اکسیژن، نیتروژن، هیدروژن، آهن و پتاسیم که در آب محلول هستند، آزاد می‌شوند. این ترکیبات غیر سمی، غیراشتعال‌زا و در دسترس هستند که آن‌ها را به گزینه‌ای ایمن و ارزان نسبت به سیستم‌های باتری دیگر تبدیل کرده است.

عدم انطباق بین در دسترس بودن باد یا نور خورشید متناوب و تنوع تقاضا یکی از سدهای بزرگ در دریافت کسر بزرگی از برق مورد نیاز از منابع تجدیدپذیر است. این مشکل می‌تواند با ابزارهای مقرون‌بصرفه ذخیره مقادیر زیادی انرژی الکتریکی برای انتقال در دوره‌های طولانی که باد یا خورشید در دسترس نیستند، قابل حل باشد.

شیمی باتری جدید توسط محققان هاروارد انجام شد. یافته‌های این تحقیق می‌تواند نخستین مواد شیمیایی غیرقابل اشتعال، غیر سمی، غیرفرسایشی، کم هزینه و عملکرد بالا را برای باتری‌های قابل شارژ مجدد ارائه کند.

طراحی باتری قابل شارژ مجدد، مزایای بالقوه‌ای در هزینه و طول زمان حفظ اوج تخلیه نیرو نسبت به باتری‌های لیتیومی دارد.

  امتیاز: 0.00