منو
 صفحه های تصادفی
مفهوم دما
ولادت پیامبر اکرم از زبان حضرت آمنه
کمیت فیزیکی
بحث:حضرت آدم علیه السلام
گوهر همه ادیان
بیماری
نجوم در عهد صفوی
الماندین
منصور و شکست دوباره نقشه قتل امام صادق علیه السلام
امام کاظم علیه السلام و زنده کردن حیوان مرده
 کاربر Online
2117 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  سه شنبه 24 شهریور 1394 [20:19 ]
  بودجه‌ی صد میلیون دلاری برای جستجوی موجودات فضایی
 

جستجوی هوش فرازمینی (SETI) از حدود نیم قرن پیش آغاز شده اما تا کنون با موفقیتی همراه نبوده است. اکنون بیستم جولای یوری میلنر (Yuri Milner) میلیاردر روسی از جامع‌ترین برنامه برای جستجوی موجودات فضایی با اختصاص یک بودجه‌ی 100 میلیون دلاری خبر داد.
این پروژه با کمک تلسکوپ رادیویی ویرجینیای غربی، رصدخانه‌ی پارکز استرالیا و تلسکوپ اپتیکی رصدخانه‌ی لیک کالیفرنیا انجام خواهد گرفت. میلنر همچنین نامه‌ا‌ی در این باره منتشر کرده است که دانشمندان متعددی از جمله استفان هاوکینگ آن را امضاء کرده‌اند.
در این پروژه به دنبال سیگنال‌های اپتیکی یا رادیویی خواهند بود که از یک منبع مصنوعی می‌آید. به عنوان مثال آن‌هایی که در بسامد خاصی متمرکزند و به شیوه‌ای منظم تکرار می‌شوند. پهنای باند در نظرگرفته شده به این منظور یک تا ده گیگا هرتز است.تصویر
تلسکوپ گرین بنک ویرجینیای غربی


در اوایل دهه‌ی 1990 ناسا حمایت‌های تحقیقاتی در این زمینه انجام داد اما پس از سه سال متوقف شد و در سال‌های اخیر این بودجه کمتر از یک میلیون دلار بوده است. اما اکنون میلنر دری تازه بر روی این پروژه گشوده است. او همچنین قصد دارد یک جایزه‌ی یک میلیون دلاری به بهترین پیامی که برای ارسال به موجود فضایی احتمالی شناسایی شده، ساخته شود، اختصاص دهد.
منبع:
http://www.psi.ir/news2_fa.asp?id=1820

  امتیاز: 0.00