منو
 صفحه های تصادفی
بی‌اختیاری‌ اجابت‌ مزاج‌ در کودکان‌
اصول عقائد خوارج
دلایل نقلی اثبات امامت
مقام همسر امام حسن عسگری علیه السلام از دیدگاه رسول الله صلی الله علیه و آله
سیستم های مرکب از قاب و دیوار برشی
اصفهان
جایگاه رفیع امام جواد علیه السلام
رشته نقشه برداری شاخه فنی و حرفه ای
تولید اجاق گاز
از مدینه تا کربلا با پدر
 کاربر Online
992 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 23 شهریور 1394 [08:46 ]
  پژوهش های جدید در خصوص اهمیت خوردن ماهی
 

پژوهش هاي جديد در خصوص اهميت خوردن ماهی

پزشکان در یک بررسی جدید با بیان اینکه ماهی غذای مغز است، اظهار داشتند: می‌توان از این خوراکی به عنوان ترکیب ضدافسردگی برای هزاران نفر استفاده کرد.

به گزارش ایسنا،‌ گروهی از متخصصان دانشکده پزشکی دانشگاه «چینگ دائو» به بررسی دقیق تاثیر بالقوه رژیم غذایی حاوی ماهی روی پیشگیری از افسردگی پرداختند. در این بررسی مشخص شد رابطه آشکاری بین رژیم غذایی حاوی ماهی و سلامت روان در مردان و زنان وجود دارد.

برای انجام این بررسی متخصصان به جمع آوری داده‌های حاصل از 26 مطالعه بین سال‌های 2001 تا 2014 که متشکل از 150 هزار و 278 شرکت کننده بوده، پرداختند تا مشخص شود مصرف ماهی چه تاثیری بر افسردگی دارد. پس از بررسی تمام نتایج به دست آمده، در 12 مورد از آنها مشخص شد که رابطه قابل توجهی بین مصرف‌ ماهی و افسردگی وجود دارد.
موسسه ملی سلامت روان آمریکا هم اعلام کرد از آنجا که افسردگی یکی از شایع‌ترین و ناتوان‌کننده‌ترین اختلا‌ل‌های روانی در آمریکاست پیدا کردن شیوه‌هایی برای کنترل آن امری ضروری است.

پزشکان دریافتند افرادی که بیشترین میزان مصرف ماهی را داشتند در مقایسه با افرادی که ماهی کمتری مصرف می‌کنند 17 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به افسردگی قرار دارند. همچنین تفکیک جنسیتی هم حاکی از آن بود که خطر ابتلا به افسردگی در مردانی که بیشترین میزان مصرف ماهی را دارند 20 درصد کمتر است در حالی که این رقم در زنان 16 درصد است.

پزشکان همچنین با بیان اینکه بین مصرف ماهی و افسردگی رابطه وجود دارد اظهار داشتند می‌توان از این ماده خوراکی برای پیشگیری یا کاهش علائم این اختلال روانی استفاده کرد.

پیش از این نیز مطالعاتی انجام گرفته که حاکی از تاثیرگذاری رژیم غذایی حاوی ماهی روی سلامت مغز بوده است.
به گفته متخصصان، افراد جوانی که در معرض ابتلا به بیماری شیزوفرنی قرار دارند می‌توانند با مصرف روغن ماهی از بروز این بیماری جلوگیری کنند.

  امتیاز: 0.00