منو
 صفحه های تصادفی
فرهنگ و مدیریت استراتژیک
تاریخ ایران
ژئوتروپیسم
لیوینگ ستونیت
نکیر و منکر ( ناکر و نکیر )
رنگ عسل
حرکت با توپ
توسعه روستایی و کارآفرینی روستایی در چین
مناطق آتشفشانی در ایران
ناکثین - قاسطین - مارقین
 کاربر Online
876 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  جمعه 13 شهریور 1394 [20:30 ]
  شرکت دانش آموزان ایرانی در مسابقات دانش آموزی «علوم اعصاب»
 

شرکت دانش آموزان ایرانی در مسابقات دانش آموزی «علوم اعصاب»

ایران، امسال برای اولین بار در مسابقات جهانی دانش آموزی `علوم اعصاب ` (Brain Bee) که در استرالیا برگزار شد، شرکت کرد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، دکتر ساره اسدی، مسئول کمیته دانش آموزی انجمن علوم اعصاب ایران و رابط ایران در مسابقات جهانی علوم اعصاب با اعلام این مطلب افزود: این مسابقات جهانی، امسال از 29 مرداد تا 4 شهریور ماه برگزار شد که برای اولین بار نماینده ای از ایران نیز در جمع 24 شرکت‌کننده مسابقه که از 24 کشور مختلف بودند حضور داشت.

وی خاطرنشان کرد: انجمن علوم اعصاب ایران از اسفندماه سال گذشته با پشتیبانی مالی ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی، ضمن برگزاری دو مرحله مسابقه و رقابت میان دانش آموزان مستعد و برتر دوره های آموزشی علوم اعصاب در دبیرستان های مختلف، امیر چیت ساز، دانش آموز سال دوم دبیرستان علامه حلی (10) را انتخاب و به عنوان نماینده ایران به این مسابقات اعزام کرد.

مسوول کمیته دانش آموزی انجمن علوم اعصاب ایران اظهارداشت: این مسابقات به صورت سالانه و پیرامون مباحث مختلف مربوط به دو بخش پایه و بالینی علوم اعصاب برگزار می‌شود که در مسابقات امسال، نمایندگان سه کشور استرالیا، آمریکا و لهستان به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم این مسابقات معرفی شدند.

وی افزود: هدف کمیته دانش آموزی انجمن علوم اعصاب، گسترش دانش علوم اعصاب به عنوان دانشی بین رشته ای است که در زندگی روزمره مردم و در سطح جامعه نیز کاربرد دارد. از سوی دیگر با توجه به اینکه سرفصلی با عنوان علوم اعصاب در دروس دانش آموزان در مدارس نیست، لذا طی سالهای اخیر، برای معرفی این رشته به دانش آموزان و آشنایی آنان با این علوم، نسبت به اجرای برنامه ها و برگزاری کلاسهای گوناگون آموزشی و پژوهشی در حوزه علوم اعصاب در سطح مدارس و برگزاری مدرسه تابستانی که روش های آزمایشگاهی را به دانش آموزان آموزش می دهد، اقدام شده است.


اسدی خاطرنشان کرد: مجموعه اقدامات و فعالیت های انجمن علوم اعصاب ایران برای آشنایی هرچه بیشتر اقشار مختلف مردم با علوم اعصاب و علاقه مند کردن آنان نسبت به این علوم است و کمیته دانش آموزی انجمن، با برگزاری کلاسهای آموزشی ودوره های پژوهشی در ساعات فوق برنامه مدارسی که داوطلب این ارتباطات با انجمن و اجرای این دوره ها در مدارس خود باشند، دانش آموزان را با مباحث گوناگون و جذاب علوم اعصاب آشنا می کند.

وی افزود: انجمن علوم اعصاب علاوه بر اینکه از طریق مدارس نسبت به شرکت دانش آموزان در برنامه های آموزشی و پژوهشی اقدام می کند، هیچ محدودیتی را نیز برای شرکت دانش آموزان به صورت انفرادی ومستقل ازمدارس، در کلاسها و برنامه های انجمن علوم اعصاب قائل نمی شود و دانش آموزان و خانواده های آنان می توانند برای اطلاع از چگونگی برگزاری این دوره ها و نحوه شرکت دانش آموزان در این کلاسها به وب سایت انجمن علوم اعصاب ایران به نشانی www.inss.ir مراجعه کنند.

  امتیاز: 0.00