منو
 صفحه های تصادفی
کاربرد شیمی در زندگی روز مره
دانشکده مدیریت دانشگاه شهید بهشتی
انواع کوفته
تعریف دین
بحث:راه شناخت ندای آسمانی
دریای خزر
مقام شفاعت به جهت مصیبت حسین علیه السلام
ولایت حضرت علی علیه السلام بر فرشتگان
آثار عفو
جنگل بارانی
 کاربر Online
460 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 12 شهریور 1394 [07:12 ]
  اهمیت خوردن ویتامین D
 

اهمیت خوردن ویتامین D

کمبود ویتامین D در بدن منجر به بروز بیماری‌هایی همچون دیابت، فشار خون و چاقی خواهد شد.

یک متخصص تغذیه در خصوص بروز مشکلات در صورت عدم مصرف ویتامین D در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: کمبود ویتامین D در بدن مشکل جدی را برای فرد ایجاد خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه مصرف ویتامین D در بهبود سلامت بدن نقش اساسی دارد، افزود: کمبود این ویتامین در بدن رابطه مستقیمی با اختلال در ناحیه استخوان بدن دارد که کمبود آن می‌تواند باعث بروز بیماری راشیتیسم در کودکان و پوکی استخوان در بزرگسالان شود.


وی ادامه داد: کمبود این ویتامین می‌تواند عامل بیماری‌های دیگری همچون دیابت، چاقی، فشار خون، افسردگی، مشکلات عصبی هم باشد.

این متخصص تغذیه با بیان اینکه راهکارهایی برای تقویت ویتامین D وجود دارد، تصریح کرد: یکی از راه‌های تقویت این ویتامین در بدن تزریق یا مصرف قرص ویتامین D است، البته نوع تزریقی آن در وضعیت‌های وخیم‌تر استفاده می‌شود.
جعفریان افزود: کمبود ویتامین بر تیرگی پوست و ژنتیک هم اثر می‌گذارد و طبق آمار بدست آمده هم کودکان هم بزرگسالان مبتلا به کمبود ویتامین D هستند.

وی با اذعان به اینکه کمبود ویتامین D در زنان بیشتر از مردان است، اظهار داشت: نوع پوشش و مصرف بیش از حد از کرم ضدآفتاب می‌تواند عاملی برای این کمبود باشد، به علاوه ژنتیک و فیزیولوژی بدن خانم‌ها هم باید مدنظر قرار گیرد.
جعفریان خاطرنشان کرد: بهتر است زنان در قبال استفاده از کرم ضدآفتاب روزی 15 دقیقه هم زیر نور آفتاب قرار بگیرند.

منبع
http://sara.jamejamonline.ir/NewsPreview/2077521827563542067

  امتیاز: 0.00