منو
 کاربر Online
1384 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  پنج شنبه 15 مرداد 1394 [03:02 ]
  کسب قهرمانی در المپیاد جهانی نجوم توسط دانش آموزان تیم نجوم واختر فیزیک جمهوری اسلامی ایران
 

حسن ساعی دهقان معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان اعلام کرد،
دانش پژوهان افتخارآفرين المپياد نجوم ايران در نهمین المپياد جهاني نجوم و اخترفيزيك، با كسب 3 مدال طلا، 4 مدال نقره و 3 مدال برنز به مقام قهرمانی جهان دست يافتند. در اين مسابقات كه از 4 لغايت 13 مرداد با شركت 41 كشور جهان در شهر سیمارانگ اندونزی برگزار شد، آقايان آرمان وثیق زاده انصاری، فاطمه زرگرباشی، علی زارع به مدال طلا، سعید حجتی نژاد، سید مرتضی سادات، محمدهادی ستوده، علیرضا ارجمند شکوری به مدال نقره و علی چگینی، پارسا نوروزی و سید علی هادیان امرئی به مدال برنز دست يافتند. شایان ذکر است آرمان وثیق زاده انصاری جایزه ویژه بهترین نمره تحلیل داده، فاطمه زرگرباشی جایزه ویژه بهترین دانش آموز خلاق و علی زارع جایزه ویژه بهترین نمره تئوری را نیز ازآن خود کرده و برگ زرين ديگري بر افتخارات علمي جمهوري اسلامي ايران افزودند. اعضای تیم و سرپرستان این المپیاد بامداد روز جمعه94/5/16 ساعت 3:30 دقیقه از طریق فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) وارد کشور می شوند و مورد استقبال مقامات ارشد وزارت آموزش و پرورش، خانواده ها و اعضای باشگاه دانش پژوهان جوان قرار می گیرند.
روابط عمومي و امور بين الملل باشگاه دانش پژوهان جوان

بخش نجوم شبکه رشد، این موفقیت بی نظیر جهانی را به جامعه دانش آموزی کشور تبریک گفته و برای همه این دانش آموزان عزیز که توانستند با تلاش و پشتکار، رتبه اول جهانی در نهمین المپیاد نجوم را برای کشورمان به ارمغان آورند، آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزونشان را دارد.


تصویر

منبع خبر:
http://www.ysc.ac.ir

  امتیاز: 0.00