منو
 صفحه های تصادفی
زاویه حد
عزم عراق و اندوه ام سلمه
حصبه
دایه های پیامبر اکرم
بیماریهای ناشی از آب
مرزبند
فضیلت عید غدیر
کروم دیوپسید
گورکن
کیفیت ولادت امام زمان علیه السلام
 کاربر Online
485 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  دوشنبه 29 تیر 1394 [09:57 ]
  سهم فیزیکدانان در صنعت
 

سهم فیزیکدانان در صنعت

بررسی مؤسسه‌ی فیزیک آمریکا نشان می‌دهد فارغ‌التحصیلان رشته‌ی فیزیک که با مدرک دکتری در بخش صنعت این کشور مشغول به کار هستند، از نظر مالی و شغلی رضایت دارند؛ حتی بدون آنکه لزوماً از آموزش‌هایی که طی این مقطع بدست آورده‌اند، استفاده کنند.

بررسی مرکز آمار مؤسسه‌ی فیزیک آمریکا (AIP) بین فارغ‌التحصیلان رشته‌ی فیزیک که در بخش‌های خصوصی مشغول به کارند و دکترای خود را در سال‌های 1996، 1997، 2000 یا 2001 بدست آورده‌اند، انجام گرفته است.

این بررسی هشت مسیر شغلی فارغ از مشاغل آکادمیک و دولتی برای فارغ‌التحصیلان این رشته با مدرک دکتری را شناسایی کرده است: خوداشتغالی، مالی، قرارداد دولتی، مهندسی، علوم کامپیوتر، فیزیک، سایر زمینه‌های علوم، تکنولوژی، ریاضی (STEM) و غیر از آن‌ها.

تقریباً در همه‌ی موارد افراد در بخش‌هایی شاغل بودند که نیاز به استفاده‌ی مکرر از دانش فنی و علمی داشت و بسیاری از آنان شغل خود را به لحاظ فکری چالش‌برانگیز و جذاب می‌دانستند.

ظاهراً این اولین مطالعه‌ی سیستماتیکی است که نشان می‌دهد فیزیکدانان در بخش‌های خصوصی به چه کاری مشغولند. حتی کسانی که در قسمت علوم و مهندسی نیز شاغل نبودند، به اندازه‌ی کافی درامد داشتند و راضی به نظر می‌رسیدند.

بر اساس این پژوهش بیشتر از 75% آن‌هایی که در سال 2011 در بخش خصوصی فعالیت داشتند، درامد سالیانه‌ای بالغ بر 100,000 دلار داشته‌اند؛ بیشتر از بسیاری از مشاغل آکادمیک.

منبع
http://physicsworld.com/cws/article/news/2015/jul/03/us-survey-reveals-high-value-of-physicists-to-industry
http://psi.ir/news2_fa.asp?id=1807

  امتیاز: 0.00