منو
 صفحه های تصادفی
نوع زیرانداز امام سجاد علیه السلام
حضرت علی علیه السلام برترین پدر است
مظلومیت امام جواد علیه السلام
سجده امام مهدی علیه السلام پس از ولادت
ماهواره‌های رادیو آماتوری اسکار
اجساد شهدای کربلا بر روی خاک
عباس علیه السلام در منظر ائمه علیهم السلام
اصلاح در هیئت دولت در زمان ناصرالدین شاه
نشاسته
آزمایش مواد غذایی لازم برای رویش دانه
 کاربر Online
1096 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  پنج شنبه 18 تیر 1394 [17:34 ]
  گامی نو در جستجوی زمین‌های بیگانه
 

با ملحق شدن اقلیم‌شناسان ناسا به گروه جستجوی زندگی فرازمینی، این سازمان ابتکار جدیدی برای حمایت از پروژه خود بکار برده است.

تصویر
کپلر-186اف، اولین سیاره‌ی فراخورشیدی هم‌ابعاد با زمین است که ممکن است قابل سکونت باشد.

شکار برای زندگی فرای منظومه‌ی شمسی شرکای جدیدی بدست آورده است: اقلیم‌شناسان ناسا. پس از 30 سال مطالعه‌ی زمین، گروهی در ناسا موسوم به GISS مدل جهانی آب‌ و‌هوای بدست آورده‌ی خود را تغییراتی می‌دهند تا شرایط را روی سیارات فراخورشیدیِ قابل سکونت شبیه‌سازی کنند.
در حال حاضر حداقل پنج سیاره با ابعاد زمین در «منطقه‌ی قابل سکونت» شناسایی شده‌‌اند؛ جایی که آب به صورت مایع می‌تواند وجود داشته باشد. گام بعدی آشکارسازی نور عبوری از میان جو سیارات فراخورشیدی است که می‌تواند سرنخ‌هایی از شرایط این دنیاهای دوردست را به دست دهد.
این ابتکار در بخشی از آزمایشگاه سیارات مجازی در دانشگاه واشنگتن در سال 2001 راه‌اندازی شده است و اکنون 55 پژوهشگر از 23 مؤسسه در این پروژه فعالیت می‌کنند. برای این پروژه بودجه‌ی سالیانه‌ای حدود 12 میلیون دلار در نظر گرفته شده است و چشم‌انداز اتمام آن تا پایان دهه‌ی 2020 می‌باشد. شبیه‌سازی اولیه‌ی آن‌ها بر گذشته‌ی باستانی زمین و تکامل ونوس و مریخ تمرکز دارد. هدف نهایی این گروه جستجوی مفهوم منطقه‌ی قابل سکونت بر مبنای آمیختن و تطابق فاکتورهایی کلیدی است که بر اساس آن‌ها در روی یک سیاره می‌تواند حیات وجود داشته باشد. بر این مبنا احتمال حیات روی یک سیاره به فاصله‌ی آن تا ستاره‌اش، انرژی ستاره، اندازه و ترکیب سیاره بستگی دارد. با وارد کردن این پارامترها در مدل سیارات فراخورشیدی، این گروه یک پایگاه اطلاعاتی از جوهای فرضی با طیفی که برای اخترشناسان قابل رؤیت است، ایجاد می‌کند.
منبع اصلی: Climate scientists join search for alien Earths
نویسنده خبر: مونا عجمی
منبع: www.psi.ir
با تلخیص

  امتیاز: 0.00