منو
 کاربر Online
1711 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  یکشنبه 31 خرداد 1394 [16:39 ]
  قبل از ورزش بدنتان را آماده کنید
 

قبل از ورزش بدنتان را آماده کنید

نتایج پژوهشی تازه نشان می‌دهد که انجام ورزش‌های سنگین بدون آموزش و آمادگی اولیه بدنی می‌تواند باعث نفوذ باکتری‌های روده به جریان خون و در نتیجه مسمومیت خونی شود.

دو مطالعه که توسط محققان دانشگاه موناش در استرالیا انجام شده است نشان می‌دهد که آموزش‌های پیشرونده طولانی مدت می‌تواند از عفونی شدن بدن بر اثر انجام ورزش‌های سنگین پیشگیری کند. در همین زمینه، دکتر ریکاردو کوستا از بخش تغذیه و رژیم غذای دانشگاه موناش در یک بیانیه مطبوعاتی نوشت: بدن باید برای انجام ورزش‌های سنگین آمادگی پیدا کند و برای این منظور باید تحت یک مربی به مدت طولانی آموزش دید.

محققان متوجه شدند که انجام ورزش‌های سنگین بدون برخورداری از آمادگی بدنی باعث ایجاد تغییرات در دیواره روده می‌شود که در نتیجه آن باکتری‌هایی که به‌طور طبیعی در دیواره روده وجود دارند وارد جریان خون می‌شوند و باعث بروز واکنش ضد التهابی بدن می‌شود.

این واکنش بدن می‌تواند به ابتلا به سندرم پاسخ التهابی سیستمیک ناشی از عفونی شدن بدن منجر شود که درصورتی که به درستی تشخیص داده و درمان نشود می‌تواند کشنده باشد.

منبع
مجله International Journal of Sports Medicine and Exercise Immunology Reviews

  امتیاز: 0.00