منو
 صفحه های تصادفی
خط اصلی و خط فرعی در عکاسی
رویا و نظریه‌های مختلف در مورد آن
طی سنتز پروتئین زیرواحد های ریبوزوم از هم جدا می شوند
قوانین و مناسبات اجتماعی در قانون نامه حمورابی
امام علی علیه السلام و لقب امیرالمؤمنین
رابطه حرکت و ورزش با دستگاه تنفس
فتوای غلط ابو حنیفه
سهراب «سرخاب» پسر مهرمردان
تفسیر المیزان
امام خمینی - پرهیز از رفاه طلبی
 کاربر Online
640 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  پنج شنبه 28 خرداد 1394 [18:24 ]
  فعالیت، راهی برای جلوگیری از اضافه وزن
 

فعالیت، راهی برای جلوگیری از اضافه وزن

یک کارشناس تغذیه با تاکید بر اینکه کاهش وزن با خوردن غذاهای سالم و به میزان لازم امکان پذیر است، گفت: با فعالیت بیشتر می‌توان از اضافه وزن جلوگیری کرد.

این کارشناس با بیان اینکه یکی از بهترین راه‌ها برای داشتن وزن طبیعی، فعال بودن است، گفت: کاهش وزن گاهی موقتی است، اما برای کاهش وزن دایمی می‌توانید عضو تیمی ورزشی شوید یا اگر ورزش‌های گروهی را نمی‌پسندید، ورزش‌هایی مانند شنا، تنیس و هنرهای رزمی را امتحان کنید.

وی تغذیه تاکید کرد: حتی یک جست‌وخیز ساده، دویدن یا طناب زدن هم می‌تواند خوب و مفید باشد. برای داشتن فعالیت بیشتر، به جای آسانسور از پله استفاده کنید یا قسمتی از مسیر خانه تا مدرسه یا محل کار را پیاده طی کنید.

این کارشناس یادآور شد: داشتن فعالیت بیشتر به معنای کمتر تلویزیون تماشا کردن و کمتر پای کامپیوتر و بازی‌های کامپیوتری نشستن هم هست. خوردن غذاهای سالم بخش دیگری از برنامه‌ تناسب اندام است.

طبق این برنامه، باید همه‌ نوع غذایی بخورید و رژیم غذایی روزانه‌تان شامل پنج وعده میوه و سبزیجات باشد. سعی کنید تا جایی که می‌توانید به جای آب‌میوه‌های قندی و نوشابه‌های گازدار، آب و شیر کم‌چرب و دوغ بنوشید. غذاهای پرکالری و پرچربی را فقط هر از گاهی مصرف کنید و هربار هم مقدار کمی از این غذاها را بخورید.

منبع: (ایسنا)

  امتیاز: 0.00