منو
 صفحه های تصادفی
Tantalum
امام زمان «ع»
اعمال نورون
خاک لمون رسی شنی
شمار برادران و خواهران
برخی انتقادهای امیرالمؤمنین از خلیفه اول
رشته زبان آلمانی
نفوذ ترکمانان سلجوق در ایران در عهد مسعود غزنوی
آتنولول
ابراهیم شاه
 کاربر Online
1258 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  یکشنبه 10 خرداد 1394 [08:53 ]
  صنعت فضایی در کشور ما
 

همانطور که می دانید، کشور ما از سال 1387 و با ارسال نخستین ماهواره به نام امید به جمع کشورهایی که دارای صنعت فضایی هستند پیوسته است. ماهواره ملی امید در تاریخ 14 بهمن 1387 توسط پرتابگر بومی داخلی سفیر 2 با موفقیت کامل به مدار پرتاب و ماموریت خود را آغاز کرد که مطابق محاسبات می‌بایستی در نیمه اول اردیبهشت 1388 عمر مداری آن به سر می‌آمد.ماهواره ملی امید یک ماهواره تحقیقاتی پژوهشی با وزن 27 کیلوگرم و ابعاد 40×40×40 سانتیمتر مکعب و با ماموریت مخابراتی بوده است. این ماهواره تمام ماموریت‌های محوله خود را بخوبی انجام داد که آخرین دستاورد این پروژه عظیم ملی، مطالعات مداری و بررسی‌های محوله در خصوص تغییر ارتفاع ماهواره‌ها در مدارهای نزدیک زمین بوده است.علاوه بر ماهواره امید، دانشمندان کشورمان ماهواره های رصد، نوید و فجر را نیز به فضا پرتاب کرده اند.
آیا شما ایده ای در مورد فعالیتهای فضایی و کاربردهای آن در زندگی انسان دارید؟ ایده ها خود را می توانید جهت بررسی و اشتراک با دیگران به انجمن نجوم شبکه رشد ارسال نمایید.


تصویر

تصویری از ماهواره امید در مدار خود به دور زمین

  امتیاز: 0.00