منو
 صفحه های تصادفی
خطبه های امام حسین علیه السلام در روز عاشورا
دانش آموز خلاق
مطالب علمی سایت المپیاد رشد
نیمرخ خاک
سنایی
پناهندگی طرفداران سفیانی
انجماد
دیازپام عامل تاخیر میوزی
پایگاه اجتماعی
سرسیلندر
 کاربر Online
387 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 21 اردیبهشت 1394 [05:54 ]
  احتیاط در مصرف «باقلا»
 

احتياط در مصرف «باقلا»

برخی افراد نوعی نقص آنزیم دارند که باعث می‌شود به باقلا حساسیت داشته باشند؛ این بیماری فاویسم نام دارد. این بیماری ، یک بیماری مادرزادی است که در پسرها بیشتر دیده می‌شود و این افراد از همان دوران نوزادی به باقلا حساسیت دارند و این حساسیت تا آخر عمر با آنها می‌ماند. افراد مبتلا به فاویسم باید از دست زدن به باقلا و استشمام بوی آن نیز خودداری کنند و البته در خصوص برخی از داروها نیز منع مصرف دارند.

تهوع، اسهال و استفراغ، بی‌حالی و ... را از عوارض مصرف باقلا دانست و اگر فرد دیر متوجه شود و علائم شدید باشد، حتی خطر مرگ را نیز در پی دارد.

افرادی که فاویسم ندارند، می‌توانند به میزان متناسب از این سبزی استفاده کنند، چراکه سرشار از نشاسته و کالری است. باقلا به عنوان منبع غنی منیزیم، پتاسیم و کلسیم یاد کرد و افزود: تری‌گلیسرید موجود در باقلا برای پیشگیری از یبوست مفید است. باقلا ویتامین K خوبی هم دارد که برای انعقاد خون و خوب شدن جای زخم مفید است.

  امتیاز: 0.00