منو
 صفحه های تصادفی
شرایط ادامه تحصیل دانشگاه آزاد اسلامی
شهر با توپوگرافی جلگه‌ای و ساحلی
شهرهای مهم بریتانیا
چینه نگاری حوادثی
فرزندان امام سجاد علیه السلام
گاریبالدی
اداره کردن و راندن توپ در فوتبال
سامار
اندوه امام هادی علیه السلام در هنگام ولادت جعفر کذاب
قضیه لارمور
 کاربر Online
1365 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  جمعه 04 اردیبهشت 1394 [17:46 ]
  افرادی که آلرژی دارند، بخوانند.
 

افرادی که آلرژی دارند، بخوانند.

** مبارزه با قارچ های حمام
از بین بردن قارچ های حمام یک روش موثر برای ضد حساسیت کردن خانه است؛ برای این منظور می توان در حمام یک فن تهویه هوا نصب کرد و آن را در جریان هر بار حمام کردن و دوش گرفتن به راه انداخت؛ کار کردن فن در هنگام استحمام موجب می شود رطوبت محیط که بسیار مورد علاقه قارچ ها است، کاهش یابد. همچنین حداقل می توان در طول دوش گرفتن یا حمام کردن لای در و یا پنجره حمام باز نگاه داشت تا رطوبت محیط کاهش یابد. از سوی دیگر قارچ ها در گوشه و کنارهای مرطوب رشد می کنند بنابراین هفته ای یک بار باید اطراف سینک ظرفشویی، وان و توالت را پاک کرد.

** استفاده از خوشبوکننده های هوا در خانه ممنوع
برخی از خوشبوکننده های هوا ترکیبات آلی فرار منتشر می کنند که می تواند موجب تشدید مشکلات تنفسی شود. همچنین نشان داده شده است که ترکیبات آلی فرار موجود در خوشبوکننده های هوا باعث بروز سردرد در افراد مستعد می شود.

** استفاده از ملحفه های ضد کنه
استفاده از ملحفه های ضد کنه بر روی تشک و بالش راهکاری دیگر برای ضد حساسیت کردن خانه است. این ملحفه ها از نفوذ حشرات به رختخواب جلوگیری می کنند. همچنین باید به یاد داشت که ملحفه های خود را هفته یک بار با آب داغ (با دمای 130 درجه) شست و بعد آن را در خشک کن با درجه حرارت بالا خشک کرد.

**ممانعت از ورد حیوانات خانگی به داخل خانه
یک مطالعه بر روی حیوانات خانگی نشان داد ، افرادی که اجازه نمی دادند حیوان وارد خانه شود، احتمال ابتلا به آلرژی در آنها بسیار کمتر بود.

**تعمیر لوله هایی که چکه می کنند
تعمیر لوله های آبی که چکه می کنند نیز می تواند به کاهش بروز آلرژی در خانه کمک کند. تحقیقات نشان داده اند که حتی چکه کردن یک قطره کوچک از لوله های زیر سینک ظرفشویی می تواند موجب تشکیل قارچ شود. خانه ای که در آن قارچ وجود داشته باشد خطر ابتلا به حمله شدید آسم را در افراد مبتلا به آسم ، افزایش می دهد.

** یخچال خانه را خوب تمیز کنید
مراقب باشید که یخچال خانه رطوبت نگیرد و زمانی که آن را تمیز می کنید توجه ویژه ای به واشرهای در یخچال داشته باشید زیرا آنها محیط مناسبی برای رشد قارچ هستند.

**نصب یک فن تهویه بالای اجاق گاز
نصب فن تهویه در بالای اجاق گاز نیز روش دیگری برای ضد آلرژی کردن خانه محسوب می شود زیرا این فن بو و بخارات ناشی از پخت و سرخ کردن غذا را خارج کرده و موجب کاهش رطوبت در اطراف اتاق می شود. بوی و بخارات ناشی از سرخ کردن غذا که در خانه منتشر می شود می تواند باعث بروز آلرژی شود.

**ذخیره سالم مواد خوراکی
از دیگر راهکارها برای ضد آلرژی کردن خانه ذخیره سالم مواد خوراکی است. ذخیره مواد خوراکی در قوطی های پلاستیکی و یا شیشه ای، باعث می شود که سوسک و .... نتوانند به آن مواد خوراکی دسترسی پیدا کنند و از ورود به خانه منصرف شوند.

**انتخاب پرده های قابل شستشو برای پنجره
انتخاب پرده های قابل شستشو برای پنجره اقدام دیگری است که برای ضد آلرژی کردن خانه بکار برده می شود. برای این منظور سعی کنید پرده هایی برای پنجره های خانه خود انتخاب کنید که قابل شستشو و یا فرستادن به خشکشویی باشد.

**انتخاب پرده حمام مناسب
انتخاب یک پرده نایلونی که می توان آن را شست گزینه مناسبی برای نصب در حمام است.

    • همچنین انتخاب رویه قابل شستشو به عنوان روکش مبل، خرید یک جاروبرقی قوی، کنترل دمای خانه و جلوگیری از گرمای بیش از حد آن ، گردگیری مرتب خانه و سایل و لوازم درون آن ، درآوردن کفش ها خارج از خانه و بیرون نگه داشتن آنها و استفاده از مواد پاک کننده طبیعی به جای شیمیایی برای تمیز کردن خانه از دیگر راهکارها برای ضد آلرژی کردن خانه است.

  امتیاز: 0.00