منو
 صفحه های تصادفی
بازي هاي كامپيوتري
برنامه سازمان کشاورزی آمریکا درباره بادامهای زمینی
پایان قیام بابیان در ایران
فراورده های مستقیم و غیر مستقیم زنبور عسل
آیا می‌دانید که ...
آشکارسازی ذرات
بیماری پیچیدگی برگ هلو
جعفری
جدول تناوبی
عوامل عدم تأسیس بانک ملی در مشروطه
 کاربر Online
789 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  سه شنبه 05 اسفند 1393 [07:51 ]
  روش هایی برای آرام کردن دردهای عضلانی بعد از فعالیت ورزشی
 

متخصصان پیش از این تصور می‌کردند، کوفتگی از علائم ساخت اسید لاکتیک در مفاصل است، “ولی بعدها متوجه شدند وقتی شما فعالیتی انجام می‌دهید که مدت‌هاست انجام نداده‌ا‌ید ، پارگی‌‌های ریزی در عضلات شما رخ می‌دهد”، همین پارگی‌ها عامل دردیست که بعد از یک دویدن فوق‌العاده طولانی و یک کلاس ورزش گروهی جدید احساس می‌کنید.
متخصصان تاکید می‌کنند که بهترین راه خلاص شدن از دردهای عضلانی، در مرحله اول جلوگیری از وقوع آن است.

حرکت:
همیشه اول نرمش کنید تا بدن‌تان گرم شود، اینگونه حرکات در فیزیوتراپی و آموزش شخصی به حرکات آمادگی موسوم هستند.
نرمش در آزاد سازی نقاطی که دچار گرفتگی و کوفتگی عضلانی هستند کمک می‌کند تا مانع از در رفتگی و از کار افتادگی ماهیچه‌ها گردد.

سولفات منیزیم:
در صورتی که احتمال کوفتگی در آینده را پیش بینی می‌کنید، قبل از وخامت با حمام نمک سولفات منیزیم از آن پیشگیری کنید.” منیزیم وارد ماهیچه‌ها ‌شده، التهاب را کاهش داده و کمک می‌کند تا مواد مغذی جذب بدن شوند.” همچنین سولفات منیزیم به دفع سموم بدن مانند دی اکسیدکربن کمک شایانی می‌کند که نتیجتاً به تسکین بیشتر التهاب و کوفتگی ختم می‌شود.
نمک سولفات منیزیم را تهیه کنید، درون وان بریزید سپس پاهای‌تان را داخل وان دراز کنید و همه‌ی فشار‌ها و گرفتگی‌ها را از تمام بدن‌ بیرون نمائید .

روغن Arnica:
روغن حاوی یک ترکیب ضد التهاب طبیعی به نام Helenian می‌باشد که قرن‌هاست از آن در چای، پماد و کپسول برای درمان کبودی پوست و درد‌های عضلانی استفاده می‌شود. از Arnica پس از انجام ورزش‌های سنگین یا جدید استفاده کنید تا دچار کوفتگی نشوید.

یخ:
یخ بی‌حس‌کننده است، بنابرین قرار دادن یخ روی نقطه درد به طور موقت درد را تسکین می‌دهد. عامل التهاب، افزایش جریان خون به نقطه آسیب دیده‌است زیرا بدن تلاش می‌کند تا ناحیه‌ی آسیب دیده را درمان نماید. “سرد کردن موضع، جریان خون و التهاب را کند می‌کند”.

  امتیاز: 0.00