منو
 صفحه های تصادفی
تصرف تهران و خلع محمدعلیشاه
پایه گذاری نهضت فرهنگی
سیستم حسابداری
نرخ بازده
عقلایی شدن و افسون زدایی
سخن گفتن جبرئیل با امام حسین علیه السلام در گهواره
امام سجاد علیه السلام در مجلس عبید الله بن زیاد
خمر و میسر در قرآن
تفاوت مطالعات توصیفی و بررسی های علمی
حاطب بن ابی بلتعه
 کاربر Online
895 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  سه شنبه 28 بهمن 1393 [18:10 ]
  معرفی کتاب از اتم تا کهکشان
 

معرفی کتاب از اتم تا کهکشان
انتشارات مدرسه، 1393

تصویر

مقدمه نویسنده کتاب

این کتاب از شما دعوت می کند تا در سفری به مرکز ماده با ما همراه شوید. سفری به اعماق اتم و شناختن ذرّات ماده و نیروهای نامرئی که واقعیت ماده را تشکیل می دهند: این واقعیت ها اساس جهان هستی،از جمله خود مارا تشکیل می دهند.
کتابی است به زبان ساده ولی پیش پا افتاده نیست. کتاب یست برای نوجوانان و آن دسته از علاقه مندان به علوم که هنوز با مفاهیم اولیه ی فیزیک آشنایی پیدا نکرده اند و بزرگ سالانی که هنوز کنجکاوی های دوران جوانی را نسبت به علوم از دست نداده اند.

سعی ما در اشاعه و پخش مفاهیم اساسی فیزیک ذرّات بنیادیبه دو طریق خواهد بود : اول، نقل سریع تاریخ توسعه ی این رشته از فیزیک، از دموکریتوس گرفته تا به امروز، با اشاره به عقاید و نظریه های نقش آفرینان اصلی آن . دوم، پیشنهاد انجام یک سری آزمایش هایی که بتوان در مدرسه و یا منزل انجام داد. هدف ما آشن اکردن خوانندگان با روش های تحقیق علمی است و در این کار سعی خواهد شد از مواد و وسایل معمولی و در دسترس استفاده گردد.

  امتیاز: 0.00