منو
 صفحه های تصادفی
حضرت ادریس علیه السلام
عملیات روی بردارها
بیوفیزیک مولکولی
حق‌پذیری
فضایل امام علی از زبان پیامبر
برج پیزا
سهل بن حنیف انصاری
عوارض سطح ناهید
رابطه روح و جسم
تاریخ کائنات
 کاربر Online
894 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه کامپیوتر 3 ستاره ها ارسال ها: 1679   در :  دوشنبه 19 آبان 1393 [19:40 ]
  ایمن کردن اکس پی
 

تقریبا شش ماه پیش (هشتم آوریل ۲۰۱۴ مصادف با نوزدهم فروردین ۱۳۹۳) مایکروسافت به وعده خود عمل کرد و به پشتیبانی از ویندوز اکس پی پایان داد.

همان طور که می دانید مدت ها قبل قرار بود مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز اکس پی را خاتمه دهد، اما زمان انجام این کار بارها و به دلایل متعدد به تعویق افتاده بود تا این که بالاخره این اتفاق افتاد و بسیاری از کاربران اکس پی که تا آن زمان هیچ اقدامی برای به روزرسانی به نسخه های بالاتر ویندوز انجام نداده بودند، دست به کار شدند. برخی دیگر هم که قادر به به روزرسانی به نسخه های جدیدتر ویندوز نبودند، به دیگر سیستم های عامل از جمله اوبونتو (یکی از محبوب ترین توزیع های لینوکسی با شباهت بسیار به ویندوز) نقل مکان کردند.

در این میان کاربران بسیاری نیز وجود دارند که از ترس مواجهه با سیستم های عامل جدید بویژه توزیع های لینوکسی و در مواردی نیز به دلیل وابستگی های نرم افزاری یا سخت افزاری تجهیزات و برنامه های مورد استفاده، همچنان به استفاده از ویندوز اکس پی ادامه می دهند.

فاجعه بزرگ

همان طور که می دانید استفاده از ویندوز اکس پی پس از تاریخ مذکور، خطرات امنیتی بسیاری را برای کاربران این سیستم عامل به همراه دارد، چرا که هیچ به روزرسانی دیگری برای این سیستم عامل ارائه نشده و حفره های امنیتی شناخته شده پس از این تاریخ نیز اصلاح نشده اند.

اکنون شش ماه است اکس پی به روزرسانی نشده و در دنیای امنیت، این زمان یک فاجعه به شمار می رود، اما فاجعه بزرگ تری نیز وجود دارد. بسیاری از کاربران ویندوز اکس پی از سرویس پک شماره یک، ۲ یا حتی شماره ۳ این ویندوز استفاده می کنند و اگر بخواهیم تاریخ انتشار این سرویس پک ها را در نظر بگیریم به بیش از یک یا دو سال قبل خواهیم رسید. حالا فرض کنید ویندوزی که یک روز به روز نباشد یک تهدید امنیتی بزرگ به شمار می رود، ویندوزی که بیش از دو سال است به روز نشده به چه میزان امن و قابل اعتماد است؟

سرویس پک ۴

آخرین سرویس پک رسمی مایکروسافت برای ویندوز اکس پی سرویس پک شماره ۳ است، اما پس از انتشار این سرویس پک و تا پیش از فرارسیدن تاریخ پشتیبانی نکردن از ویندوز اکس پی، اصلاحیه ها و به روزرسانی های متعدد دیگری نیز برای آن و بسیاری از کاربران سیستم عامل دستگاه خود را با این اصلاحیه ها به روز کرده اند. یکی از مشکلاتی که امروز کاربران ویندوز اکس پی با آن مواجهند ضرورت نصب همین اصلاحیه ها و به روزرسانی ها روی ویندوز اکس پی است.

بسیاری از کاربران ویندوز رایانه خود را مجدد نصب کرده اند و برخی از آنها نیز سرویس پک شماره یک یا ۲ را در اختیار دارند و می خواهند برای امنیت بیشتر سیستم عامل، سرویس پک شماره ۳ و حتی به روزرسانی هایی که پس از آن منتشر شده را نیز روی ویندوز نصب کنند تا دست کم با خطرات امنیتی همین شش ماه مواجه باشند، نه با خطراتی که بیش از یک یا دو سال است سیستم عامل ویندوز اکس پی را تهدید می کند. اگر شما هم جزو این دسته از کاربران هستید، استفاده از سرویس پک ۴ را به شما پیشنهاد می کنیم.

سرویس پک ۴ ویندوز اکس پی یک سرویس پک غیررسمی است و نصب سرویس پک های غیررسمی روی نسخه های مختلف ویندوز توصیه نمی شود، اما این سرویس پک تنها شامل به روزرسانی های ویندوز پس از سرویس پک شماره یک است و آخرین اصلاحیه ها تا پیش از تاریخ پشتیبانی نکردن از ویندوز اکس پی را نیز در خود جای داده است. با توجه به این نکته که ویندوز اکس پی نیز دیگر پشتیبانی نمی شود و سرویس پک رسمی ای برای آن منتشر نخواهد شد و دسترسی به این به روزرسان ها برای بسیاری از کاربران امکان پذیر نیست، توصیه می شود از این سرویس پک کمک بگیرید.

سرویس پک شماره ۴ ویندوز اکس پی در ویندوز اکس پی سرویس پک یک و بالاتر قابل نصب است و می توانید آن را به دیسک نصب ویندوز نیز اضافه کنید تا هر زمان که به نصب مجدد ویندوز نیاز داشتید، سرویس پک ۴ نیز همراه با نصب سیستم عامل روی ویندوز نصب شود.

این سرویس پک اکنون به صورت نسخه آزمایشی شماره ۳ منتشر شده است و بزودی نسخه جدید آن همراه با اصلاحیه های امنیتی بیشتر و به روزرسانی های رجیستری برای رفع مشکلات امنیتی منتشر می شود.

ـ صفحه رسمی پروژه ساخت سرویس پک شماره ۴ ویندوز اکس پی:

http: / / goo.gl / OJKccS

ـ دانلود سرویس پک شماره ۴ ویندوز اکس پی نسخه آزمایشی شماره ۳:

http: / / goo.gl / lSY۹۶N

http: / / goo.gl / ODvKGF

ـ فایل ها و مجموعه های موجود در سرویس پک شماره۴:

http: / / goo.gl / yiLFYM

سرویس پک ویندوز چیست؟

پس از انتشار هر نسخه از سیستم عامل ویندوز، فایل های به روزرسان، اصلاحیه های امنیتی، بهینه سازهای نرم افزاری و... در بازه های زمانی مختلفی توسط مایکروسافت ارائه می شود و کاربران با نصب این فایل ها روی سیستم عامل، همواره آن را به روز نگه داشته و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری می کنند. پس از مدتی که این فایل ها و به روزرسان ها ارائه می شود، همه آنها در یک بسته قابل نصب گرد آوری شده و در اختیار کاربران قرار می گیرند. این بسته های نصبی شامل مجموعه ای از فایل های بالا را سرویس پک نامگذاری می کنند.

به عنوان مثال چنانچه پس از گذشت شش ماه از انتشار سرویس پک شماره یک ویندوز، سرویس پک شماره ۲ ویندوز ارائه شود، کاربران پس از نصب ویندوز سرویس پک یک نیازی به دانلود تک به تک فایل های به روزرسانی و اصلاحیه های شش ماه اخیر ندارند و تنها با نصب این سرویس پک می توانند ویندوز خود را تا لحظه انتشار سرویس پک شماره ۲ به روز کنند.

  امتیاز: 0.00