منو
 کاربر Online
630 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  یکشنبه 05 مرداد 1393 [07:32 ]
  مراقبت از چشم ها با رژیم غذایی مناسب
 

مراقبت از چشم ها با رژیم غذایی مناسب

یک رژیم عالی برای داشتن چشم هایی زیبا، انواع میوه ها، سبزیجات، لبنیاتی شامل شیر و کره و البته پروتئین کافی را در بر می گیرد. جالب است بدانید هرگونه مواد غذایی که برای بدن مورد نیاز است برای سلامت و زیبایی چشم نیز ضروری است.

برای داشتن یک رژیم عالی سعی نمایید سبزیجات و میوه هایی مانند انار، هلو، انگور، سیب، پرتقال، کاهو، کلم و اسفناج، سیب زمینی، هویج، چغندر، انواع غلات، میوه های خشک و محصولات لبنی را در وعده های غذایی روزانه خود بگنجانید.

این نکته را در نظر داشته باشید از غذاهایی که سبب نفخ و یبوست می شوند اجتناب نمایید. غذاهایی مانند انواع شیرینی، مربا، کیک، نان سفید، شکر سفید، چای و کافئین می تواند بر سلامت بدن و هضم غذا تأثیر منفی داشته باشند.

ویتامین های گروه A و B برای سلامت چشم و میزان بینایی بسیار لازم و ضروری هستند؛ بنابراین، غذاهایی که سرشار از این ویتامین ها هستند مانند انواع سبزیجات، پنیر، تخم مرغ، گوجه فرنگی، موز، روغن بادام، دانه آفتابگردان، شیر، میوه های گوناگون و مخمرها را بسیار مصرف نمایید.

ضروری ترین ویتامین برای سلامت چشم، ویتامین A می باشد. غذاهایی مانند هویج که حاوی ترکیباتی هستند که در بدن به این ویتامین تبدیل می شوند را زیاد مصرف نمایید.

  امتیاز: 0.00