منو
 کاربر Online
1279 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  یکشنبه 05 مرداد 1393 [07:26 ]
  حد نرمال کم کردن وزن
 

حد نرمال کم کردن وزن

جهت کاهش وزن باید مراقب باشید تعادل درونی با کم کردن زیاد وزن بهم ریخته نشود چون هر عاملی که منجر به تغییر در وضعیت تعادل درونی بدن شود استرس است.

اکثر رژیم‌های غذایی تعادل درونی بدن را بر هم می‌زنند و علت اینکه بیشتر رژیم‌های غذایی مؤثر واقع نمی‌شوند این است که به تعادل درونی بدن توجه نمی‌کنند زیرا وقتی تعادل درونی به هم ریخته می‌شود بدن دچار شوک شده و حتی نتیجه عکس نیز می‌دهد برای همین است که افراد موقع انجام رژیم‌های غذایی تحریک‌پذیر می‌شوند و رفتار افراد مبتلا به استرس را نشان می‌دهند.

وزنی که طی ۱۰ سال افزایش پیدا کرده است نباید طی ۲ یا ۳ ماه کاهش پیدا کند. این در حالی است که تحقیقات علمی نشان می‌دهد هر فردی مجاز است ماهانه حداکثر یک یا دو کیلو وزن کم کند و در نهایت در سال باید ۱۲ کیلو کاهش وزن داشته باشیم.

کاهش شدید وزن موجب می‌شود تا بدن دچار ادراک قحطی شود و تمام تلاش خود را به کار گیرد تا وزن از دست رفته را جبران کند بدون اینکه بداند آیا این راهکار برای بدن خوب است یا خیر.

  امتیاز: 0.00