منو
 کاربر Online
410 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  شنبه 04 مرداد 1393 [17:19 ]
  دنباله دار P67
 

آنچه از مشاهده سطحی ستاره دنباله دار 67P/Churyumov-Gerasimenko ثبت شده، نشان می دهد که این دنباله دار از دو بخش متصل به هم تشکیل شده است. در واقع می توان آن را شبیه به یک سر و یک بدن دانست که به وسیله گردن به هم وصل شده اند. اینکه آیا دنباله دار از ابتدا به این شکل بوده و یا بعد یه این شکل در آمده است هنوز مشخص نیست، اما آنچه که مشخص است این است که بخش اتصال دو تیکه سنگ و یا گردن، درخشنده تر از دو قسمت اصلی دنباله دار می باشد. این اطلاعات با توجه به تصاویری است که فضاپیمای روزتا از فاصله 5500 کیلومتری به زمین ارسال کرده است. البته فضاپیما خود را آماده می کند تا با استفاده از دستگاه طیف نگاری، عناصر سطحی P67 را شناسایی کند. در این ماموریت اگر چه رزتا به دنباله دار نزدیک می شود و به بررسی آن می پردازد ولی نکته جالب این است که هر دو به سمت خورشید در حال حرکت هستند و در واقع رزتا دنباله دا را تعقیب می کند.
ترجمه شده از: https://rosetta.jpl.nasa.govتصویر

تصاویر دنباله دار P67 که توسط روزتا، فضاپیمای آژانس فضایی اروپا در 2014 ژوئیه 20 به تصویر کشیده شده است. این تصاویر از فاصله 5500 کیلومتری ثبت شده است.
منبع تصاویر: ESA/Rosetta/MPS for OSIRIS Team/MPS/UPD/LAM/IAA/SSO/INTA/UPM

  امتیاز: 0.00