منو
 صفحه های تصادفی
Plutonium
تاریخ ولادت امام حسن عسکری علیه السلام
ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک
مصر در عهد فراعنه
ژنتیک مولکولی
آبسه‌ آنورکتال‌ یا آبسه مقعد
آزمایش جوشکاری به روش ماوراء صوت
ساختار سیستم عصبی پیرامونی
نعمان بن عمرو راسبی و شهادت در کربلا
شرایط ادامه تحصیل دانشگاه آزاد اسلامی 1
 کاربر Online
1146 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 30 تیر 1393 [17:55 ]
  راهنمایی مراقبت از چشم:
 

راهنمایی مراقبت از چشم:

1- استروئیدها می توانند باعث آب مروارید شوند، به خصوص اگر برای مدت طولانی تری استفاده شوند، با ممانعت از سوخت و ساز عدسی چشم، درنهایت سبب ابتلاء به آب مروارید می شوند.

۲- نگاه مستقیم به خورشید، به چشم آسیب میرساند. هر ارتباط چشمی مستقیم با نور خورشید شبکیه چشم را آزار داده ، منجر به از دست دادن بینایی غیر قابل برگشت می شود. علاوه بر این، اشعه UV نیز به اختلالاتی مانند دژنراسیون شبکیه و آسیب قرنیه منجر می شود.

۳-بلند کردن وسایل سنگین و ورزش های سنگین می تواند برای سلامتی خطرناک باشد. بلند کردن وزنه یا ورزش های سنگین می تواند به تجمع وریدی خون منجرشود.

۴-رژیم غذایی کاهش وزن سالم نیست. رژیم های سخت غذایی مثل رژیم غذایی بدون کربوهیدرات، می تواند سوخت و ساز بدن شما را مختل سازد و باعث سوخت و ساز کتو اسیدوز، شده و در چشم ها، کتو-اسیدوز می تواند باعث آسیب به چشم شود.

5- مصرف قطره‌های آنتی بیوتیک به صورت خودسرانه و بدون تجویز پزشک موجب عفونت، زخم قرنیه، سوراخ شدن و از بین رفتن کامل چشم می‌شود.
بتامتازون و دگزامتازون قطره‌هایی با ترکیبات کورتونی هستند که در صورت استفاده طولانی مدت باعث گلوکوم، آب سیاه، افزایش فشارچشم و تخریب عصب بینایی می شوند.
قطره‌های کورتن دار در افراد حساس و آسمی نباید مصرف شود؛ چرا که در صورت مصرف، باعث مرگ این افراد می‌شود.

6- در هنگام خیره شدن به صفحات کوچک: مدت زمانى که پشت کامپیوتر شخصى خود نشسته یا از وسایل دیجیتالى با مانیتور کوچک استفاده مى کنید باعث خستگى و کوفتگى چشم ، خشکى چشم و کدورت بینایى مى شود.
براى هر ۲۰ دقیقه تمرکز بر روى صفحه به مدت ۲۰ دقیقه به یک شى در فاصله ۳۰ سانتى متر خود نگاه کنید تا به حفظ سیستم تمرکز چشم ها کمک کنید.

  امتیاز: 0.00