منو
 کاربر Online
1231 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 26 خرداد 1393 [20:30 ]
  نیمکره های مغز
 

نیمکره های مغز

مغز انسان تا سن 4 سالگی انعطاف پذیری فوق العاده ای دارد و به همین دلیل بهتر است رشد و نبوغ فرزندانتان را در این سنین پایه ریزی کنید.

مغز کارکرد بسیار پیچیده ای دارد که آگاهی از آن به شما کمک زیادی می کند. نیمکره چپ و راست هر کدام برای فعالیت های خاصی تمرکز یافته اند، مثلا نیمکره سمت راست برای فعالیت های تصویری و تخیل برنامه ریزی شده است.

بررسی ها نشان می دهند، کسانی که از دست چپ خود برای نوشتن استفاده می کنند و بیشتر فعالیت های خود را غالبا با دست چپ انجام می دهند و به عبارت ساده چپ دست هستند، نیمکره راست مغز در آن ها قوی تر کار می کند و در نتیجه این گروه از افراد نقاشان و در عین حال افراد خلاقی هستند اما کسانی که از دست راست شان استفاده می کنند نیمکره چپ مغزشان از فعالیت بیشتری برخوردار است.

این افراد مهارت های کلامی بسیار خوبی دارند و علاوه بر آن تحلیل گران خوبی هم هستند و مطالعات اخیر دانشمندان نشان می دهند والدین باید تمرکز خاصی بر روی نیمکره های مغزی خود داشته باشند و با تغذیه سالم و ورزش و انجام کارهای خلاقانه و پرورشی آن ها را پرورش دهند.

  امتیاز: 0.00