منو
 کاربر Online
932 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 26 خرداد 1393 [20:24 ]
  نکاتی موثر برای افزایش وزن سالم
 

نکاتی موثر برای افزایش وزن سالم

درست است که افراد لاغر مشکلات چاقی را ندارند، ولی کاهش وزن نیز نشانه ای از بیماری های خاص است. کاهش وزن باید همراه با سلامتی باشد .

به دست آوردن وزن مناسب، به اندازه کاهش چربی ها دشوار است اما مصرف غذاهای پر کالری در حد اعتدال و در فاصله معین می تواند به چاق شدن کمک کند.

افزایش وزن سالم نیاز به مصرف غذاهایی دارد که سرشار از مواد مغذی غنی از کالری است. ازغذاهای پر کالری با مقدار زیادی چربی، قند، و یا کالری باید اجتناب شود. مصرف خوردنی هایی با کالری بیشتر مانند نوشابه، آب نبات شیوه موثری نیست.

مقدار مواد مغذی در غذا نیز برای به دست آوردن وزن سالم از معیارهای مهم است. “هدف اصلی انتخاب مواد غذایی است که با ویتامین ها، مواد معدنی، مواد مغذی و کالری دقت شود که برروی بسته بندی نوشته شده به طوری که بدن مقدار خوبی از غذای مغذی را دریافت می کند. شروع با غذاهای مقوی و غنی سازی مواد غذایی با مواد اضافی مانند ماست، میوه، آجیل، و چربی های سالم است. “

راه های موثر برای به دست آوردن وزن :
۱) اگر کم اشتها هستید پنج تا شش بار در روز بخورید. نوشیدن مایعات قبل و بعد از غذا، اما نه همراه با آنها. چون اگر همراه با آنها باشد اشتهای شما از بین می رود.

۲) به مواد غذایی معمول خود، کالری اضافه کنید، مثل پنیر رنده شده یا افزودن بادام زمینی یا کره بادام.

۳) اضافه کردن شیر خشک، مارگارین، عسل به آب و خوردن میوه های خشک و یا آجیل بعد از غذا.

۴) افزودن روغن های سالم مانند روغن زیتون، کل زیتون، آوکادو، آجیل و دانه آفتابگردان به سالاد بعنوان چاشنی

۵) آماده کردن سوپ، با گوشت، پوره سیب زمینی و شیر با ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری پودر شیر خشک.

  امتیاز: 0.00