منو
 صفحه های تصادفی
طلب شهادت یا طول عمر
گسلش و زمین لرزه
فیزیک یونانی
امام حسین علیه السلام و نفس مطمئنه در قرآن
بهداشت محیط
علل گریز از دین
میدان مغناطیسی بین سیاره‌ای
اوصاف علی نمونه انسان کامل
تنزیل
مغرور نشدن در ذن
 کاربر Online
762 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  دوشنبه 26 خرداد 1393 [20:22 ]
  اهمیت طرز ایستادن و نشستن
 

اهمیت طرز ایستادن و نشستن

درست ایستادن یا نشستن، تنها سبب قوز نشدن و صاف شدن کمر و ستون فقرات نمی‌شود، بلکه منفعت های دیگری نیز برای تندرستی و سالم بودن دارد.

از درد بدن پیشگیری می‌کند
اکثر ما از درد کمر و گردنمان شکایت داریم. اما باید بدانید که این دردها ناشی از حالت قرارگیری نامناسب بدن است. شاید نتوانیم این را درک کنیم، اما بهرحال اگر صاف راه نرویم یا ننشینیم، اثر بدی بر کمرمان خواهد گذاشت.
حالت ایستادن یا نشستن صحیح، استخوان‌ها، عضلات و رباط‌ها را هم تراز می‌کند. تلاش برای قرارگیری در حالات بدنی صحیح، خیلی بهتر و بیشتر از حرکات کششی، درد کمر و گردن را تسکین می‌دهد.

تنفس را ساده‌تر می‌کند
اگر به سختی نفس می‌کشید، صاف بنشینید! خمیده بودن به ریه‌هایتان فشار وارد می‌کند، و این تنفس را مشکل خواهد کرد. اما صاف نشستن باعث می‌شود ریه‌ها به خوبی منبسط شده و تنفس راحتی داشته باشید.

از صدمه دیدن مفاصل جلوگیری می‌کند
حالت قرارگیری مناسب بدن، ستون فقرات را هم تراز کرده و از فشار بیهوده بر مفاصل جلوگیری می‌کند. تلاش برای بهبود حالت ایستادن و نشستنتان، درگیری مفاصل را کاهش می‌دهد و نتیجتا درد و آسیب مفاصلتان به حداقل خواهد رسید.

عضلاتتان را آزاد می‌کند
طرز ایستادن و نشستن غیر صحیح باعث گرفتگی عضلات خواهد شد، اما طرز ایستادن و نشستن صحیح، برعکس حالت قبل، عضلاتتان را ریلکس و آزاد خواهد کرد. اگر مدت زیادی خمیده بمانید، در مقایسه با حالتی که صاف نشسته باشید، احساس خستگی خواهید کرد. امروزه این موضوع کاملا روشن شده است که طرز قرارگیری صحیح بدن، عضلات را ریلکس می‌کند.

به دستگاه گوارشتان کمک می‌کند
طرز ایستادن صحیح به فرایند هضم غذایی که خورده‌اید نیز کمک می‌کند. اگر خمیده باشید، مانع کارکرد صحیح شکم و روده‌تان می‌شوید و ممکن است به مشکلاتی همچون اسیدی شدن معده دچار شوید.

  امتیاز: 0.00