منو
 کاربر Online
911 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه پزشکی 3 ستاره ها ارسال ها: 1819   در :  شنبه 30 فروردین 1393 [10:26 ]
  نکاتی که هنگام درمان جوش باید رعایت کنید.
 

نکاتی که هنگام درمان جوش باید رعایت کنید.

درمان آکنه را بمدت کافی ادامه دهید .
پوست به درمان بصورت آهسته جواب می دهد .حتی اگر جوشها سریعا ظاهر شده باشند ،ولی برای برطرف شدنشان نیازی به زمان دارند. معمولا ممکن است بین 6هفته تا 12 هفته زمان لازم باشد.
در ابتدای درمان پوست ممکن است کمی تحریک شود. این التهاب است. پس جوشها ممکن است قبل از اینکه شروع به بهتر شدن کنند، بدتر و شدیدتر شوند .

همزمان داروهای زیادی استفاده نکنید.
اغلب افراد بدلیل اینکه در روزهای نخست استفاده از دارو بهبودی نمی بینند سعی می کنند داروهای دیگری را همزمان روی پوست استفادکنند. این ممکن است سبب تحریک بیشتر پوست و قرمز شدن و زخم شدن پوست شود. امکان دارد ضایعات آکنه‌ای بزرگتر شوند و یا تیره شوند و پس از بهبود بصورت لک قهوه ای و یا تورفتگی پوست باقی بماند .

شستن زیاد وسائیدن پوست سبب بدتر شدن جوش می شود .
- چون لایه های دفاعی پوست آسیب می بیند وترمیم پوست مختل می شود بنابراین احتمال تحریک پوست با مصرف هر دارویی ضد جوش موضعی بیشتر می شود و خودممکن است باعث تیره تر شدن وخشک شدن پوست شود. بجای آن اگر پوست رابا یک شوینده ملایم با PH تنظیم شده بشوئید، التهاب پوست کمتر می شود.

محصول و شویندۀ مناسب برای پوست خود انتخاب کنید.
شوینده های قوی ،صابون قلیائی و محصولاتی که پایه الکلی دارند می توانند سبب بدتر شدن جوش شوند. بعضی از ترکیباتی که در محصولات آرایشی و بهداشتی مانند ضد آفتاب ها و یا مرطوب کننده ها یافت می شود امکان دارد منجر به بسته شدن مجاری غدد پوست شوند و همچنین محصولاتی که روغن دارند می توانند سبب بسته شدن دهانه غدد شوند وباعث تشدید آکنه گردند .

جوشها را فشار ندهید.
کندن وفشار دادن جوشها زمان ترمیم را طولانی تر می کند و احتمال اینکه جای جوشها بصورت لک تیره و یا تورفتگی بجا بماند نیز افزایش می یابد.

به متخصص پوست مراجعه کنید .
اگر داروهای خانگی بهبودی ایجاد نکرد بهتر است قبل از اینکه جوش خیلی زیاد شوند و یا آثاری دائمی از خود در پوست ها بجا بگذارد به یک متخصص پوست مراجعه کنید .

نسخه پزشک را درست استفاده کنید.
باید حتما نسخه تجویز شده را طبق دستور استفاده کنید. استفاده بیش از حد کمک به از بین بردن بیشتر جوش نمی کند وچه بسا به پوست آسیب می رساند وقرمزی وخشکی بیشتری را بدنبال خواهد داشت. درست مصرف نکردن نسخه، درمان را به تاخیرمی اندازد. خیلی از بیماران بعد از 2 هفته انگیزه خود را از ادامه درمان از دست می دهند.

به محض بهبودی آکنه دارو را قطع نکنید.
بهتر است بعد از مشاهده بهبودی آکنه داروها را به تدریج کم کنید. اغلب 4تا6 هفته طول میکشد تا آکنه دوباره برگردد. درست همان مدت زمانی که لازمست آکنه کمی بهتر شود .

  امتیاز: 0.00